Olescy siatkarze na pudle

Olescy siatkarze zakończyli rozgrywki opolskiej III ligi na trzecim miejscu, wygrywając w dwumeczu z AZS UO Opole dwukrotnie 3:0.

Pierwszy, wygrany przez oleśnian mecz w Opolu 3:0 dał im olbrzymią zaliczkę przed rewanżem. Aby zdobyć trzecie miejsce wystarczyło bowiem wygrać chociaż jednego seta w Oleśnie.

Opolanie chyba nie wierzyli, że uda im się w Oleśnie wygrać 3:0, przyjechali bowiem jedynie szóstką zawodników, a ich postawa bojowa z pewnością nie była. Goście walczyli tylko w pierwszym secie, przegranym 23:25, w kolejnych punkty zdobywali głównie po błędach miejscowych, którzy również nie wykazali się walecznością – dużo zepsutych zagrywek, piłki oddane bez walki i luźne, “urlopowe” podejście.

– Czekamy na informację z Opolskiego Związku Piłki Siatkowej czy przyjdzie nam walczyć o II ligę – mówi Andrzej Strzała, grający trener Volleyball Team. – Jeżeli będziemy uczestniczyć w turnieju, to z pewnością powalczymy, jeśli nie, czeka nas okres roztrenowania i sezon będzie można uznać za zakończony.

Volleyball Team OKS COCON Olesno – AZS UO Opole 3:0

(25:23, 25:17, 25:22)

15.03.2014, hala Zespołu Szkół w Oleśnie

Volleyball Team: Huć, Strzała, Macurek, Okoń, Hadrian, Szajer, D. Parkitny, A. Parkitny, Małek, Kotowicz, Sobieraj (libero), Dyluś (libero). Trener Andrzej Strzała.