MKS Kluczbork sprawdził formę OKS-u Olesno

W sobotę 15 marca w Kluczborku na stadionie KKS-u został rozegrany sparing pomiędzy MKS-em Kluczbork, a OKS-em Olesno. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem II-ligowca 2-0.

Był to ostatni sprawdzian oleśnian przed wznowieniem rywalizacji o punkty w IV lidze. Choć wynik bezbramkowy utrzymywał się do 55 minuty, to MKS cały cas prowadził grę i co chwilę stwarzał zagrożenie pod bramką Jarosława Kościelnego.

Dla chłopaków była to nagroda za ciężkie dwa i pół miesiąca przygotowań– komentuje trener OKS-u Olesno, Grzegorz Krawczyk. – Na tle takiego przeciwnika widać jak na dłoni nasze błędy w ustawieniu czy rozegraniu piłki. Był to dobry sparing przed inauguracją rundy wiosennej.

Pierwsza połowa to gra pod dyktando MKS-u, który długo utrzymywał się przy piłce i często dochodził do sytuacji bramkowych. Dobrze dysponowany Kościelny nie dał jednak się pokonać po strzałach Wojciecha Bzdęgi czy Jakuba Legierskiego. Było wiadomo, że OKS skupi się na obronie i przez cały mecz będzie się starał przerywać ataki przeciwników. Oleśnianie praktycznie nie mieli okazji do strzelenia bramki, wszystkie ich akcje szybko były przerywane. Jedyną okazję miał Bartosz Kowalczyk, lecz w ostatniej chwili powstrzymał go Grzegorz Wnuk.

W drugiej połowie obie drużyny wprowadziły kilka zmian w składach. Gra oleśnian wyglądała coraz lepiej. Podeszli wyżej i coraz odważniej atakowali bramkę przeciwników. Choć gra wyglądała lepiej to w 56 minucie straciliśmy pierwszą bramkę, po strzale Piotra Giela. Gra od tego momentu była bardziej otwarta. Drugą bramkę OKS stracił w 80 minucie, a jej strzelcem był Jakub Legierski. Pod koniec meczu przyjezdni mieli swoją okazje. Po szybkiej kontrze Bartosz Kowalczyk wyłożył piłkę Marcinowi Piątkowi, ale jego strzał z linii bramkowej wybił jednak Mateusz Arian i mecz zakończył się wynikiem 2-0.

– Przewaga była widoczna, w końcu jest różnica dwóch klas rozgrywkowych – kontynuuje Grzegorz Krawczyk. – Dopóki umieliśmy utrzymać organizację gry, wyglądało to dobrze. Z czasem brakował sił, ale graliśmy na miarę swoich możliwości. Wynik odzwierciedla to, co działo się na boisku.

W sobotę 22 marca OKS jedzie do Gogolina walczyć już o punkty w IV lidze.

MKS Kluczbork – OKS Olesno 2-0

bramki: 1-0 Giel, 2-0 Legierski

OKS: Kościelny (65′ Bator), Jezierowski (Trawiński 73′), Pawelec, Woźny, Kubacki, Bejm (Piątek 65′), Górka (Jainta 65′), Czechowicz (Pietrzak 73′), Świerc (Jasina 45′), Brzenska (Popczyk 67′), Kowalczyk. Trener: Grzegorz Krawczyk.