Babski kurnik – odcinek 18 – Polaku, wciągnij brzuch

Babski kurnik – odcinek 18 – Polaku, wciągnij brzuch

Ostatnio napotkałam cytat, iż Polska to kraj silnych, pięknych i zaradnych kobiet oraz sfrustrowanych i gogusiowatych, biegających za nimi dupków. Choć na początku przeszłam do dalszej części tekstu, to po chwili musiałam się wrócić i przeczytać jeszcze raz, bo autor tego zdania miał wiele racji.

Przeciętny polski facet zapytany o to, co go najbardziej wkurza odpowie, że poziom polskiej reprezentacji piłki nożnej, posłowie żyjący luksusowo na koszt podatników oraz polki wiążące się z obcokrajowcami. Przy czym chętnie dodają epitety typu „łatwe Polki” albo „puszczalskie Polki” żeby sobie podbić. Uważa, że jeżeli facet ma ciemniejszą skórę albo inny akcent to Polka od razu skoczy mu łóżka.

Wpisując w wyszukiwarkę „polski facet” wyskakują obrazki obrośniętego mężczyzny z wąsem, pilotem w jednej ręce i piwem w drugiej. Nie wygląda na inteligentnego ani zaradnego – ale na szczęście to stereotyp, jednak w każdym stereotypie jest trochę prawdy.

Mimo zmieniającego się wyglądu naszych mężczyzn, to jednak wielu z nich jest zaniedbanych, ubiera się źle, pachnie nijak lub gorzej. Sport to dla niego wróg, a z ust łatwiej wydostają się przekleństwa niż komplementy. Idąc ulicą w starym dresie żuje gumę lub pali papierosa i wszystkich obwinia za swoje niepowiedzenia, tylko nie siebie.

Zarabia mało, a jeżeli zarabia więcej, to się martwi, że to straci. Jest sfrustrowany i pełen obaw, a upust emocjom daje po kolejnym kieliszku wódki. Od swojej kobiety oczekuje, że będzie mu prać, gotować rosół według przepisu mamy, słuchać jak ciężko ma w pracy i przynosić piwo, jak ogląda mecz. Z wieńcem kompleksów na głowie zanosi swoje zażalenia i zarzuty mamusi, która od wieków powtarza, że on jest najlepszy, tylko los mu nie sprzyja.

Mężczyzno otwórz oczy, spójrz na kobiety mijane na ulicy, eleganckie, zgrabne, umalowanie i pachnące. One też muszą pracować, zajmują się dziećmi, gotują, sprzątają, na dodatek ćwiczą, by utrzymać formę i należą do samorządów rodziców w szkołach swoich dzieci. Mimo natłoku zadań, nie zapominają o dbaniu o siebie.

Nasza polska kultura podsunęła nam kilka wzorców płciowych z których Janda z filmu „Człowiek z marmuru” utkwiła w mojej pamięci na wieki, gdy zatrzymuje dyrektora telewizji w drzwiach lub pali papierosa. Zaś mężczyzna kojarzy się z partactwem i nieudacznością jak przykładowy Franek Dolas.

Całkiem niedawno w jednym z magazynów pojawił się artykuł , który informował, że Polki nie rodzą dzieci, bo nie mają ich z kim robić.

Aż tak tragicznie chyba nie ma! Drodzy panowie, proponuje wciągnąć brzuch i zacząć pracować nad sobą. Polskie kobiety to skarb, a najlepiej rozumieją to obcokrajowcy. Najwyższy czas, aby skamlący nad sobą i polską reprezentacją mężczyzna zrozumiał, że o wszystko w życiu trzeba walczyć, a my kobiety po prostu kochamy być adorowane.

Mam nadzieję, że mężczyźni się nie obrazili, gdyż poruszyłam skrajny portret polskiego mężczyzny, ku przestrodze, aby oni się tacy nie stali. Moja rada dla was? Karnet na siłownię, wyprasowana koszula włożona w spodnie i róża w dłoń. My czekamy na uprzejmych dżentelmenów i na pewno nie muszą mieć akcentu obcokrajowca lub innego paszportu.

Janka

Podziel się