W Oleśnie ma powstać sekcja biegowa

W Oleśnie ma powstać sekcja biegowa

OKS Olesno być może już niedługo będzie bogatszy o kolejną sekcję. Do piłki nożnej, siatkówki, koszykówki i tenisa stołowego ma bowiem dołączyć sekcja biegowa.

Pomysł na stworzenie sekcji zgłosił Krzysztof Miśkiewicz (na zdjęciu), podczas zebrania sprawozdawczo-wyborczego OKS-u. Jego pomysł na tyle się spodobał, że został wybrany na członka zarządu oleskiego klubu.

– Do zrobienia w tej materii w Oleśnie jest bardzo dużo – mówi Krzysztof Miśkiewicz. – Na początku chciałbym, żeby powstała większa grupa, która będzie popularyzować bieganie.

Na pierwszy trening, który odbędzie się w sobotę 22 marca na oleskim stadionie może przyjść każdy – kobiety i mężczyźni w każdym wieku.

– Zobaczymy jaka to będzie grupa, chodzi o amatorskie uprawianie sportu – mówi Krzysztof Miśkiewicz. – Chcę, aby olescy biegacze dołączyli do akcji “Biegam, bo lubię”. To akcja skierowana dla początkujących biegaczy, która trwa sześć tygodni. 

Więcej o akcji: http://www.biegambolubie.com.pl/

Oleśnianin sam niedawno rozpoczął przygodę z bieganiem.

– Rok temu założyłem się z kolegą, że uda mi się przebiec dziesięć kilometrów – mówi Krzysztof Miśkiewicz. – Motywacja okazała się wystarczająca, bo uczestniczyłem w Biegu Opolskim, właśnie na dziesięć kilometrów, który odbywa się w pierwszą sobotę lipca. Przygotowania zacząłem w marcu od marszobiegów. W tym roku chcę ponownie wystartować w Biegu Opolskim na dziesięć kilometrów, później w Biegu Częstochowskim na tym samym dystansie oraz spróbować sił w Półmaratonie Opolskim.

Oleśnianin ma też spore plany rozwinięcia sekcji.

– Szukamy trenera z uprawnieniami, który poprowadziłby sekcję – mówi biegacz. – W późniejszym etapie marzy mi się stworzenie szkółki dla biegaczy, gdzie będą szkoleni zawodnicy od najmłodszych roczników. Na to jednak potrzeba dużych środków, a takich klub nie posiada. Na razie jednak potrzebne są nam jedynie buty, dres i dobre chęci.

Zapraszamy wszystkich chętnych na trening. Więcej informacji można uzyskać u Krzysztofa Miśkiewicza, numer telefonu: 534 667 171.

Damian Pietruska

Podziel się