Start Dobrodzień podzielił się punktami z liderem

Start Dobrodzień podzielił się punktami z liderem

W sobotę 22 marca o godzinie 15.00 na stadionie w Dobrodzieniu lokalny Start Dobrodzień podejmował Widawę Lubsza, lidera rozgrywek. Mecz zainaugurował rundę wiosenną Ligi Okręgowej. Gospodarze po rundzie zimowej zajmowali szóste miejsce.

Zawodnicy Tomasza Maniury zagrali w osłabionym składzie, bowiem za kartki pauzowali Dariusz Gawlik i Marek Grabas. Pierwsza połowa była wyrównana. Oba zespoły miały okazje bramkowe. W 15. minucie minimalnie chybił Arkadiusz Serwatka, który z boku pola karnego próbował swoich sił.

W 32. minucie szybki kontratak Widawy przyniósł pierwszą bramkę. W polu karnym świetnym dograniem z lewej strony popisał się Arkadiusz Smyczyński, a Oskar Olczykowski musiał jedynie dołożyć nogę, by wbić piłkę do bramki. Goście mogli jeszcze podwyższyć prowadzenie, lecz bardzo dobrze dysponowany był bramkarz gospodarzy Dawid Utrata.

W pierwszej połowie graliśmy zbyt szeroko – komentuje Maciej Olearczuk, kapitan Startu-u Dobrodzień. – Nasze formacje były za bardzo od siebie oddalone, czym narażaliśmy się na kontrataki.

Druga połowa zaczęła się lepiej dla zawodników Start-u, którzy wyszli na boisko zupełnie odmienieni. W 53. minucie z lewej strony dośrodkował Arkadiusz Serwatka, a akcję zamykał Damian Skorupa, który bez problemu wbił piłkę do siatki. Po chwili znów miał okazję, lecz w sytuacji sam na sam minimalnie nie trafił. Gospodarze mieli jeszcze okazje na strzelenie bramki, lecz nie wykorzystali swoich sytuacji. Na boisku nie było widać, że do Dobrodzienia przyjechał lider. Gospodarze przy odrobinie szczęścia mogli te spotkanie wygrać.

W pierwszej połowie zagraliśmy źle taktycznie – komentuje Tomasz Maniura, trener gospodarzy. – Wyszliśmy wysoko i agresywnie, zamiast poczekać na przeciwników na własnej połowie. To sprawiło, że zabrakło nam sił w końcówce.

biela

Swój debiut w drużynie seniorskiej miał Maciej Biela, który na boisku grał bardzo odważnie.

Cieszy mnie postawa Maćka – chwali swojego podopiecznego Tomasz Maniura. – Już na treningach pokazywał na co go stać. Trenuje cały czas, a to się później przekłada na jego formę. Myślę, że z czasem może powalczyć nawet o pierwszy skład.

Start Dobrodzień – Widawa Lubska 1-1 (0-1)

 1-0 Oskar Olczykowski – 32., 1-1 Damian Skorupa – 32.

Start: Damian Utrata – Daniel Karnydał, Tomasz Maniura, Maciej Olearczuk, Dawid Kudełko – Damian Skorupa, Arnold Gadecki, Dawid Karnydał, Mateusz Kudełko (70. Maciej Biela) – Arkadiusz Serwatka, Miłosz Kwolek. Trener Tomasz Maniura.

Michał Krzyminski

Podziel się