Nieudana ucieczka skradzionym samochodem

Nieudana ucieczka skradzionym samochodem

Uciekinier wielokrotnie wykonywał niebezpieczne manewry, wyprzedzając na zakrętach i na skrzyżowaniach, zanim został zatrzymany przez policję.

We wtorkowy ranek 25 marca dyżurny oleskiej komendy otrzymał zgłoszenie kradzieży samochodu dostawczego. Po chwili na miejscu pojawili się policjanci. Śledczy ustalili, że renault master wartości ponad 10 000 złotych został skradziony z parkingu jednej z oleskich firm. Informacja o skradzionym samochodzie trafiła do wszystkich policjantów.

Po kilkudziesięciu minutach od zgłoszenia funkcjonariusze zauważyli skradziony pojazd na jednej z dróg wylotowych z Olesna. Policjanci rozpoczęli pościg za samochodem. Kierujący widząc policyjny radiowóz zaczął uciekać.

Kierujący renault podczas ucieczki wielokrotnie wykonywał niebezpieczne manewry, wyprzedzając na łukach drogi, a także na skrzyżowaniach. Trwający kilka minut policyjny pościg krajową „jedenastką” zakończył się zatrzymaniem skradzionego samochodu oraz jadących nim dwóch młodych mężczyzn. Policjanci szybko ustalili, że zatrzymani to 18 i 20-letni mieszkańcy powiatu oleskiego.

Młodszy z zatrzymanych usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem do samochodu. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo odpowie też za kierowanie autem bez prawa jazdy.

 

*- Informacja i zdjęcie KPP Olesno.

Podziel się