Pewna wygrana OKS-u w Łubnianach

Walczący o awans do III ligi OKS wygrał drugi mecz na wiosnę, tym razem 2-0 na wyjeździe ze Śląskiem Łubniany.

Przez pierwszy kwadrans dominowali gospodarze, ale z ich przewagi nie wynikały sytuacje bramkowe. W 18. minucie świetne podanie od Mateusza Pawelca otrzymał Adrian Brzenska, który “dorzucił” w pole karne do Sebastiana Jainty, a po krótkiej wymianie piłki, bramkę strzałem lewą nogą zdobył Bartosz Kowalczyk.

Od tego czasu OKS kontrolował sytuację i wyprowadzał ciosy.

W 38. minucie szybki kontratak przeprowadziła dwójka Pawelec – Kowalczyk, ten pierwszy otrzymał podanie na “sam na sam” z bramkarzem i umieścił piłkę w siatce.

To był praktycznie koniec emocji. OKS spokojnie bronił prowadzenia, a Śląsk ani razu nie zagroził bramce strzeżonej przez Dawida Batora.

W ostatniej minucie bramkę powinien zdobyć Grzegorz Pietrzak, jednak sędzia uznał, że gol padł ze spalonego.

Śląsk Łubniany – OKS Olesno 0-2 (0-2)

0-1 Kowalczyk – 18., 0-2 Pawelec – 37.

OKS: Bator – Kubacki, Pawelec, Woźny, Jeziorowski – Jainta (87. Popczyk), Czechowicz, Górka (53. Świerc), Jasina (79. Pietrzak), Brzenska (żk, 46. Piątek) – Kowalczyk. Trener Grzegorz Krawczyk.