Nietrzeźwy pogromca znaków

Nietrzeźwy pogromca znaków

Olescy policjanci zatrzymali 29-latka, który „ściął” znak drogowy na rondzie w Oleśnie.  Mężczyzna był nietrzeźwy. W wydychanym powietrzu miał blisko 3,5 promila alkoholu. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek 31 marca po godz. 14.30 dyżurny oleskiej komendy otrzymał informację o kolizji drogowej na rondzie. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że domniemany sprawca, wyjeżdżając z ronda, wjechał na wysepkę i uszkodził znak drogowy. Następnie odholował uszkodzony pojazd z miejsca zdarzenia.

Przypadkowy świadek przekazał funkcjonariuszom informacje o samochodzie, który brał udział w kolizji. Kilkanaście minut później na jednym z oleskich parkingów policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o spowodowanie tej kolizji. To 29-letni mieszkaniec Olesna. Policjanci zauważyli, że może być on pod działaniem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało u niego blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie.

29-latek usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz dodatkowo odpowie za spowodowanie kolizji drogowej. Oprócz grzywny i utraty prawa jazdy, grozi mu też kara do 2 lat pozbawienia wolności.

auto

*- Informacja i zdjęcia KPP Olesno

Podziel się