Emocje były, bramek brak

OKS Olesno bezbramkowo zremisował ze Skalnikiem Gracze w meczu o “sześć” punktów. Stawką spotkania było zachowanie pozycji wicelidera.

Oleśnianie od początku zagrali odważnie przeciw wyżej notowanemu rywalowi. Imponował przede wszystkim wysoki pressing w wykonaniu zawodników Grzegorza Krawczyka. Oba zespoły narzuciły wysokie tempo, które musiało później nieco zwolnić.

W powietrzu czuć było wysoką stawkę spotkania. Zawodnicy grali agresywnie i nie odpuszczali żadnej piłki. Już w dwunastej minucie z powodu kontuzji z boiska  zniesiony był piłkarz gości, Krzysztof Rogan.

W pierwszych minutach aktywniejszy był OKS, który siał zamieszanie w szeregach defensywnych Skalnika, ale bez przełożenia na sytuacje bramkowe. Dopiero w dwudziestej piątej minucie po strzale Bartosza Kowalczyka, bramkarz gości wybił piłkę nad poprzeczkę.

W drugiej połowie lekką przewagę miał Skalnik, ale oleska obrona, głównie w powietrzu spisywała się wybornie. Przy zawodnikach takich jak Tomasz Woźny, Mateusz Pawelec, Mateusz Jeziorowski, Tomasz Kubacki czy Arkadiusz Świerc naprawdę ciężko wygrać walkę o górną piłkę.

Emocje rosły wraz z upływającym czasem, a ich apogeum nastąpiło w końcówce meczu. Najpierw po strzale gości piłka trafiła w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Jarosława Kościelnego i wyszła “w pole”, gdzie została dobita, jednak z pozycji spalonej. Chwilę później Marcin Piątek znalazł się w dobrej sytuacji do zdobycia bramki, ale trafił w bramkarza.

W doliczonym czasie gry aktywny Bartosz Kowalczyk ładnie “zabrał się” z piłką, minął obrońcę i uderzył na bramkę, ale piłka minimalnie minęła dalszy słupek. Moment później Tomasz Woźny uderzając z dystansu trafił w słupek. Goście również mieli sytuacje do zdobycia bramki, ale nie potrafili pokonać czujnego Jarosława Kościelnego.

Będąca na czwartym miejscu Małapanew Ozimek wygrała z Olimpią Lewin Brzeski 2-0 i to ona obejmie fotel wicelidera, ponieważ ma tyle samo punktów co OKS, ale lepszy bezpośredni pojedynek. W Ozimku OKS jesienią przegrał 0-2.

OKS Olesno – Skalnik Gracze 0-0

IV liga, Olesno, 05.04.2014

OKS: Jarosław Kościelny – Tomasz Kubacki, Tomasz Woźny, Mateusz Pawelec, Mateusz Jeziorowski – Witold Bejm (64. Sebastian Jainta), Tomasz Czechowicz (żk, 55. Jakub Górka), Arkadiusz Świerc, Kamil Jasina (74. Sebastian Kopel), Wojciech Popczyk (46. Marcin Piątek) – Bartosz Kowalczyk. Trener Grzegorz Krawczyk.

Damian Pietruska

Podziel się