Budowlani powalczą o fotel wicelidera

Budowlani powalczą o fotel wicelidera

Po wyrównanym meczu Budowlani Strojec wygrali na wyjeździe z LZS-em Borki Wielkie 1-0 i włączyli się do walki o fotel wicelidera.

Boisko w Brońcu nie stwarza idealnych warunków do gry, dlatego kibice nie zobaczyli ładnego meczu. Gra toczyła się głównie w środku pola, zawodnicy strzelali jedynie z dystansu, a skuteczność nie była przyjacielem tego meczu.

W pierwszej połowie przewagę mieli piłkarze Jarosława Knagi, którym grało się jeszcze łatwiej od dwunastej minuty, kiedy to Andrzej Meryk w niegroźnej sytuacji sfaulował w polu karnym, a “jedenastkę” na bramkę pewnie zamienił Zbigniew Mieszała.

Gospodarze z Borek Wielkich próbowali odrabiać straty, ale ciężko tego dokonać, kiedy nie oddaje się strzałów. Sytuacja nieco lepiej wyglądała w drugiej połowie, kiedy to kilkukrotnie “kotłowało się” pod bramką Sebastiana Jasińskiego, ale brakowało piłkarza, który dokonałby skutecznej egzekucji.

Sprawy dla gospodarzy skomplikowały się w siedemdziesiątej trzecie minucie, kiedy wychodzący na czystą pozycję Robert Pakuła został sfaulowany przez Piotra Nowaka, który za to zagranie zobaczył czerwony kartonik, wykluczający go również z gry w kolejnym arcyważnym dla tej drużyny, derbowym meczu z Alborem Borki Małe.

Mimo gry w dziesiątkę zawodnicy Mateusza Jeziorowskiego mogli wyrównać, gdyby lepiej mieli nastawione celowniki. To samo jednak można powiedzieć o graczach ze Strojca, którzy kilkukrotnie dochodzili do doskonałych pozycji strzeleckich, ale nie potrafili pokonać Michała Przenicznego.

Wynik mógł być zdecydowanie wyższy dla obu stron.

LZS Borki Wielkie – LKS Budowlani Strojec 0-1 (0-1)

B klasa, Broniec, 06.04.2014

0-1 Zbigniew Mieszała – 12.

Borki Wielkie: Michał Przeniczny – Łukasz Matusek, Piotr Nowak (czk), Damian Pietruska, Rafał Lizurej, Andrzej Meryk, Dawid Kubosz, Michał Krzyminski, Łukasz Warzecha (żk), Tomasz Kaliciak, Michał Kwapis. Trener Mateusz Jeziorowski, kierownik Tomasz Pawelczyk.

Budowlani Strojec: Sebastian Jasiński – Kamil Kowalczyk, Paweł Hadam, Mateusz Nosal, Michał Sieradzki, Mateusz Żarnowski, Zbigniew Mieszała, Łukasz Ladra, Marcin Surowiec (70. Tomasz Sieradzki), Mariusz Ziółkowski (żk), Robert Pakuła (żk, 90. Mateusz Krzeminski). Trener Jarosław Knaga, kierownik Paweł Pszenica.

Sędziował Norbert Zając.

Podziel się