Siatkarze walczą o drugą ligę

Siatkarze walczą o drugą ligę

Siatkarze Pimat Iskry Gorzów Śląski i Volleyball Team OKS COCON Olesno walczą w półfinałowych turniejach barażowych o awans do II ligi.

Jeden z ośmiu turniejów półfinałowych, które trwać będą od piątku 11 kwietnia do niedzieli 13 kwietnia (każda drużyna gra dziennie jeden mecz) odbywa się w Iławie, gdzie gra Volleyball Team OKS COCON Olesno, trzeci zespół ligi.

Oleśnianie w pierwszym meczu pokonali 3:0 (25:13, 25:21, 31:29) CSiR Basten Kamieniec (druga drużyna województwa warmińsko-mazurskiego).

– Zwyciężyliśmy pewnie i zasłużenie – relacjonuje Roland Huć, kapitan Volleyball Team. – Nerwy w trzecim secie zafundowaliśmy sobie sami, bo wkradło się rozluźnienie.

Volleyball Team zagrał w składzie:  Strzała, Huć, Okoń, Szajer, Parkitny, Macurek, Dyluś (Libero), Wojciechowski, Sobieraj, Hadrian, Kotowicz, Kurpiel (trener).

W drugim meczu rozegranym w sobotę 12 kwietnia oleśnianie przegrali 1:3 (16:25, 25:21, 20:25, 22:25) z KS Chełmża (mistrz województwa kujawsko-pomorskiego).

– Wynik nie odzwierciedla przebiegu meczu – relacjonuje Roland Huć. – Zagraliśmy bardzo dobre, równe zawody. Początki setów należał do nas, ale później rywale imponowali zagrywką. KS Chełmża okazał się bardzo dobrym zespołem z kilkoma naprawdę solidnymi siatkarzami z doświadczeniem w wyższych ligach. Razem stworzyliśmy kapitalne widowisko i tylko szkoda, że częściej nie zdarza nam się grać z takimi rywalami, gdyż z pewnością bylibyśmy wtedy zdecydowanie mocniejsi.

Volleyball Team grał w składzie: Strzała, Huć, Okoń, Hadrian, Parkitny, Macurek, Dyluś (Libero) oraz Wojciechowski, Sobieraj, Szajer, Kotowicz. Trener Marcin Kurpiel.

W ostatnim meczu, który odbył się w niedzielę 13 kwietnia oleśnianie pokonali UKS Olimpijczyk Pruszcz Gdański (druga drużyna województwa pomorskiego) 3:1 (25:16; 25:12; 23:25; 25:13).

– Byliśmy świadomi stawki tego meczu, ale stanęliśmy na wysokości zadania – mówi kapitan oleskiego zespołu. – Kontrowaliśmy mecz od początku do końca. Dobrą zmianę dał Jakub Kotowicz, a Andrzej Strzała był zdecydowanie najlepszy w naszych szeregach podczas całego turnieju.

Skład: Strzała, Huć, Parkitny, Macurek, Okoń, Hadrian, Dyluś (L), Kotowicz, Szajer, Wojciechowski, Sobieraj. Trener Marcin Kurpiel.

Oznacza to, że oleśnianie awansowali z drugiego miejsca do turnieju finałowego, który odbędzie się w Oleśnicy od 25 do 27 kwietnia. Do II ligi awansuje najlepsza drużyna w grupie.

siatka

 ***

Pimat Iskra Gorzów Śląski w piątek 11 kwietnia o godzinie 20.00 przegrał w Olkuszu z LKS Głogovia Głogów Małopolski (wicemistrz woj. podkarpackiego) 1:3 (25:22, 13:25, 13:25, 16:25).

– Z tego co widzieliśmy do tej pory, mieliśmy do czynienia z najlepszym zespołem w grupie – relacjonuje Bogdan Pawlak, trener Pimatu. – Pierwszego seta wygraliśmy, gdyż rywale słabiej weszli w mecz, ale później mieli już zdecydowaną przewagę. Różnicę robił przede wszystkim Stanisław Pieczonka, były zawodnik między innymi Delecty Bydgoszcz. Ten przyjmujący nie miał najmniejszych problemów nawet z atakami naszego Sławomira Frankowskiego. 

Pimat zagrał w składzie: Balas, Noga, Wesołowski, Frankowski, Reszka, Namyślak, Hiper (libero) oraz Kostrzewa, Kalinowski, Nowakowski, Żyta, Pinkosz.

W drugim meczu, który odbył się w sobotę 11 kwietnia, siatkarze z Gorzowa Śląskiego przegrali z Górnikiem Radlin (wicemistrz województwa śląskiego) 0-3 (16:25, 18:25, 20:25).

– Do połowy setów mecz był wyrównany, później rywale już nam “odjeżdżali” – mówi Bogdan Pawlak. – W końcówkach popełnialiśmy dużo błędów w zagrywce i ataku.

W ostatnim meczu, który odbył się w niedzielę 13 kwietnia gorzowianie przegrali z Kłosem Olkusz, gospodarzem turnieju (mistrz małopolskiego) 0:3 (15:25,15:25, 20:25).

Oznacza to, że mistrzowie opolskiej III ligi odpadli z walki o II ligę. Kolejna okazja będzie dopiero w przyszłym sezonie. Zespołowi Bogdana Pawlaka gratulujemy świetnego sezonu i dziękujemy za wiele pięknych, sportowych wrażeń!

***

UKS Mickiewicz Kluczbork, druga drużyna opolskiej III ligi przegrała w pierwszym meczu z UKS Tęcza Sędziszów Małopolski 0:3 (22:25, 20:25, 22:25).

W drugim meczu kluczborczanie przegrali z Płomieniem Sosnowiec 0:3 (22:25, 23:25, 23:25).

 

*- Post będzie na bieżąco aktualizowany. Zapraszamy więc do odwiedzania.

Podziel się