Opolska Marka dla NESTRO za ekoinnowacje

Opolska Marka dla NESTRO za ekoinnowacje

Ekoinnowacyjne podejście NESTRO ze Starego Olesna do odpylania pyłów i trocin przynosi efekty, a otrzymana nagroda „OPOLSKA MARKA 2013” podkreśla, że warto stawiać na ekorozwojowe rozwiązania w urządzeniach dla branży meblowej i stolarskiej.

NESTRO podkreśla najważniejsze cechy ekoinowacyjnych rozwiązań w projektowanych przez siebie systemach odpylania, do których zalicza się: zmniejszenie wykorzystania energii, redukcja lub nawet wyeliminowanie negatywnego oddziaływania środowiskowego dotychczasowych rozwiązań, zapobieganie dalszemu obciążaniu środowiska, eliminacja pojęcia odpadu, poprawa jakości powietrza w otoczeniu.

Nagroda „OPOLSKIEJ  MARKI” to dla firmy również potwierdzenie, że ekorozwój to głównie nowa filozofia rozwoju, której podstawą jest założenie, że poprawa, a przynajmniej nie pogarszanie stanu środowiska, jest jednym z ważniejszych czynników warunkujących rozwój, również ekonomiczny.

NESTRO wspiera instalowanie systemów odpylania po pierwsze ze względu na bezpieczeństwo dla człowieka i urządzeń technicznych poprzez oddzielanie szkodliwych dla zdrowia pyłów i trocin, po drugie, aby uzyskać ergonomiczne stanowiska pracy, a tym samym polepszyć procesy produkcyjne. Dobrane systemy to także oszczędność ciepła – dzieje się tak ponieważ zużyte, a następnie oczyszczone powietrze wraca kanałami na halę produkcyjną.

Firma stara się również docierać do młodych osób, dlatego też zdecydowała się na inwestycję na Wydziale Technologii Drewna SGGW w Warszawie, gdzie został zamontowany nagrodzony Złotym Medalem na targach w Poznaniu odpylacz NE 250. Dzięki temu studenci mają kontakt z najnowszymi rozwiązaniami technicznymi.

Przedsiębiorstwo brało udział w Fabryce Mebli na Żywo podczas targów DREMA, gdzie studenci z Wydziału Technologii Drewna w Poznaniu mogli pracować na tych urządzeniach i uczestniczyli w uruchomieniu całej linii produkcyjnej. Ekoinnowacja to dla NESTRO nie zawsze jest nowy produkt, czasami to jest po prostu innowacyjny sposób myślenia, czyli szukanie jak najlepszych rozwiązań.

 

*- Artykuł sponsorowany.

Podziel się