Błaszczykowski nie gwiazdorzy

Błaszczykowski nie gwiazdorzy

Uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Oleśnie zbierają autografy znanych sportowców. W swojej kolekcji mają podpisy między innymi Jakuba Błaszczykowskiego, Marcina Gortata czy Piotra Żyły.

– Autograf Kuby Błaszczykowskiego zdobyłam, kiedy byłam u babci w Przystajni – mówi Ola Brzęczek, uczennica PSP nr 3 w Oleśnie. – Kuba był tam na wieczorze kawalerskim u sąsiada mojej babci. Piłka nożna to moja ulubiona dyscyplina, a kapitan reprezentacji Polski jest moim idolem. Trochę się więc stresowałam, żeby do niego podejść, ale okazało się, że to fajny, miły chłopak, który z pewnością nie gwiazdorzy.

Podobnie dobre wrażenie zrobili również skoczkowie narciarscy.

– Byłam w Wiśle na treningu skoczków narciarskich i udało mi się zdobyć autografy Piotra Żyły i Łukasza Kruczka – mówi Barbara Szczepańska. – Szczególnie Piotr Żyła zrobił na mnie pozytywne wrażenie. Jest tak sympatyczny, jak pokazują media. Nie było żadnego problemu, żeby dostać ich podpis.

W szkolnej kolekcji są autografy między innymi: Jakuba Błaszczykowskiego, Piotra Żyły, Marcina Gortata, Anny Rogowskiej, Mariusza Wlazłego, Tomasza Majewskiego, Anny Wloki, Sylwestra Bednarka, Artura Nogi czy Kamili Lićwinko.

– Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji “Szkoła w Ruchu”, której organizatorem jest Ministerstwo Edukacji Narodowej – mówi Teresa Wiecha, dyrektor PSP nr 3 w Oleśnie. – W ramach akcji uczestniczyliśmy między innymi w wojewódzkim dniu prostego kręgosłupa, wojewódzkim dniu lekkiego tornistra czy wojewódzkim dniu prawidłowej postawy ciała. Tym razem postanowiliśmy urządzić aleję sportowych gwiazd. Sportowcy są autorytetami dla naszych uczniów, szczególnie tych z klasy sportowej, więc warto czerpać ze sportu pozytywne wzorce.

Koordynatorem akcji w szkole jest Barbara Bioły.

Podziel się