Niespodzianki nie było

Lider z Gorzowa Śląskiego pewnie pokonał 7-3 LZS Borki Wielkie, jeden z zespołów z powolutku goniącego go peletonu.

Piast ma już jedenaście punktów przewagi nad drugim LZS-em Kościeliska i musiałaby zdarzyć się katastrofa, aby nie awansował do A klasy. Lider potwierdził dominację, wygrywając z jednym z zespołów, które teoretycznie mogły mu przeszkodzić w drodze do A klasy.

Goście byli zespołem o klasę lepszym i tylko przez cztery minuty mogli martwić się o korzystny rezultat. W szóstej minucie bowiem Michał Kwapis zdobył bramkę dla gospodarzy, ale ich radość nie trwała długo bo ze snu wyrwał ich w dziesiątej minucie Kamil Jędrosek, a później kolejne ciosy dokładali dobrze dysponowani Sławomir Kałwak, Marek Kuźniar i Piotr Spodzieja.

Zespół z Borek Wielkich zobaczył światełko w tunelu w pięćdziesiątej siódmej minucie po drugiej bramce Michała Kwapisa na 5-2, ale nie było wątpliwości kto wygra to spotkanie. Goście dołożyli dwie bramki, a trzeciego gola dla miejscowych zdobył Dominik Riemann w doliczonym czasie gry z rzutu karnego.

Piast Gorzów Śląski już teraz gra w nieco innej lidze, bowiem przewyższa resztę stawki o klasę. Na czternaście meczów zremisował jeden, resztę wygrał. Grający trener Sławomir Kałwak pozostałe osiem kolejek może wykorzystać do ćwiczenia schematów rozgrywania akcji, dopracowania taktyki i ogrywania młodzieży. Przeskok z B klasy do A klasy jest bowiem spory, ale Piast w takiej dyspozycji powinien spokojnie utrzymać się w wyższej klasie rozgrywkowej.

LZS Borki Wielkie – Piast Gorzów Śląski 3-7 (1-4)

B klasa, 14 kolejka, Broniec, 27.04.2014 r.

1-0 Kwapis – 6., 1-1 Jędrosek – 10., 1-2 Kałwak – 16., 1-3 Kuźniar – 19., 1-4 Spodzieja – 41., 1-5 Kałwak – 47., 2-5 – Kwapis – 57., 2-6 – Kuźniar – 83., 2-7 Kuźniar – 85., 3-7 Riemann – 90.

Borki Wielkie: Michał Przeniczny – Damian Matusek, Piotr Nowak (żk), Kewin Zug, Damian Pietruska, Andrzej Meryk, Dominik Riemann, Rafał Lizurej, Dawid Kubosz, Michał Kwapis (żk), Tomasz Kaliciak oraz Patryk Sikora (żk), Dariusz Matusek. Trener Mateusz Jeziorowski, kierownik Tomasz Pawelczyk.

Piast Gorzów Śląski: Mateusz Patyk – Tomasz Nikel, Marcel Hanas, Grzegorz Zimnowoda, Patryk Fuks, Sławomir Kałwak, Kamil Trocha, Jarosław Stępień, Marek Kuźniar, Kamil Jędrosek, Piotr Spodzieja oraz Kamil Neugebauer, Grzegorz Kałwak, Krzysztof Kostek, Piotr Piśla, Grzegorz Czajkowski, Kamil Szmytkowski, Rafał Koźmiński. Trener Sławomir Kałwak, kierownik Antoni Mądry.