Śpiewać każdy może…

Śpiewać każdy może…

W poniedziałek 28 kwietnia w Miejskim Domu Kultury w Oleśnie odbył się IV Oleski Konkurs Piosenki Karaoke, organizowany przez Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Oleśnie.

Jak to z konkursami karaoke bywa, występy wyszły… różnie. Uczestnicy występujący w trzech kategoriach (solo, duet, zespół) losowali utwór, a później starali się sobie z nim poradzić. Jednym wyszło świetnie, inni nie wyczuli utworu, ale potrafili śmiechem i humorem wyjść z sytuacji.

Nie o zdobywanie laurów jednak chodziło.

– Konkurs ma na celu integrację młodzieży, przełamywanie barier i po prostu zapewnienie rozrywki – mówi Aneta Pilarska, wychowawca w OSiW Olesno. – To się świetnie udało. Rywalizacja owszem była, ale cieszy przede wszystkim to, że uczestnicy odważyli się zaśpiewać, pokazać publiczności i przełamać wewnętrzne bariery. 

Oprócz młodzieży z Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Oleśnie, show dali uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Oleśnie oraz uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych w Oleśnie i Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Oleśnie.

Indywidualny, poza konkursowy popis dali Ramona Pędziwiatr i Damian Piotrowicz, którzy opowiedzieli swoje życiowe historie w rytmie hip-hopu. Szczególnie występ Damiana Piotrowicza zapadnie w pamięć, bowiem oprócz umiejętności czysto wokalnych, pokazał wrażliwość i nadludzką odwagę, aby zaśpiewać przed sporą publicznością utwór obnażający go ze szczerych, wzruszających uczuć.

Jury w składzie: Ewa Janiszewska-Dandyk (kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Oleśnie), Joanna Sońska-Auguściak (pedagog w Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Oleśnie) oraz Ernest Hober (dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Olesnie), przyznało następujące nagrody:

 Kategoria solo:

1. Marlena Biskup (ZSZ Olesno)

2. Agata Kaczmarzyk (WTZ Olesno)

3. Ramona Pędziwiatr (ZSEiO Olesno)

Kategoria duet:

1. Katarzyna Krysik i Michalina Dybińska (ZSEiO Olesno)

2. Piotr Sokołowski i Sebastian Książek (WTZ Olesno)

3. Sylwia Bereska i Andżelika Widera (OSiW Olesno)

Kategoria Zespół:

1. Magdalena Urbanowicz, Patrycja Zwolińska, Agnieszka Sadek, Paulina Łyczko (ZSEiO Olesno)

2. Andżelika Widera, Marika Pęcherz, Maria Bereska (OSiW Olesno)

3. Katarzyna Błaszczyńska, Katarzyna Opis, Piotr Sokołowski, Mateusz Polak (WTZ Olesno)

Damian Pietruska

Podziel się