V Powiatowy Otwarty Turniej Skata

W sobotę 26 kwietnia w Miejskim Domu Kultury w Oleśnie odbył się V Powiatowy Otwarty Turniej Skata. Patronat honorowy nad turniejem objął Jan Kus, starosta oleski.

Turniej zorganizowany został przez Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim oraz Starostwo Powiatowe w Oleśnie. Brali w nim udział gracze z Olesna i okolic oraz z Kluczborka, Dobrodzienia, Radłowa, Zębowic, Radawia, Sierakowa Śląskiego, Ciasnej i Zborowskiego. W sumie czterdziestu zawodników walczyło o najlepsze miejsca, a nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał sędzia główny turnieju Piotr Pielot.

Po rozegraniu dwóch rund ustalone zostały końcowe wyniki turnieju. Pierwsze miejsce z wynikiem 2 222 pkt. Zajął Andrzej Pijanka z Kluczborka.

Na drugim miejscu z wynikiem 2 101 pkt. uplasował się Jerzy Idasiak z Olesna, natomiast na trzecim – Ireneusz Derda z Olesna (1 934 pkt.).

Ponadto wyróżniono dwóch zawodników, którzy uzyskali najwięcej punktów w grze, czyli za tzw. najwyższy szpil. To wyróżnienie otrzymali Jerzy Kuszerski i Marcin Kurpiel z Olesna.

Puchary dla zwycięzców turnieju ufundował i wręczył osobiście starosta oleski, Jan Kus, natomiast nagrody książkowe o historii Olesna i kościoła św. Rocha, obydwie w wersji dwujęzycznej, wręczył Krzysztof Baron – główny organizator z ramienia Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim.