Polonezem rabowali linie kolejowe

Polonezem rabowali linie kolejowe

Policjanci z Dobrodzienia tuż po zgłoszeniu przestępstwa zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież infrastruktury kolejowej wartości 6 200 zł. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Takie czyny zagrożone są karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Policji w Dobrodzieniu, w sobotę 3 maja otrzymali zgłoszenie o kradzieży elementów infrastruktury kolejowej. Do kradzieży doszło na trasie Zębowice-Szumirad. Skierowany na miejsce patrol zauważył dwóch mężczyzn poruszających się osobowym polonezem. Podczas kontroli pojazdu funkcjonariusze ujawnili druty miedziane pochodzące z kradzieży. Obaj mężczyźnie zostali zatrzymani. Są oni mieszkańcami województwa śląskiego w wieku 50 i 55 lat.

Jak ustalili zajmujący się sprawą funkcjonariusze nie była to pierwsza kradzież, której mieli się dopuścić. W marcu z tej samej linii kolejowej dwukrotnie skradziono przewody miedziane. Straty we wszystkich tych przestępstwach oszacowano na 6 200 zł. Są to straty niewspółmierne do wartości złomu, jaki stanowią skradzione przewody.

Obaj zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Wczoraj decyzją prokuratora obaj podejrzani zostali objęci dozorem Policji. Takie czyny zagrożone są karą do 5 lat więzienia.

 

*- Informacja i zdjęcie KPP Olesno.

Podziel się