Babski kurnik – odcinek 25 – Nie bądź nadętą księżniczką

Babski kurnik – odcinek 25 – Nie bądź nadętą księżniczką

Wydaje ci się, że wszystko z tobą w porządku i niczym nie odstajesz od zajętych koleżanek, jednak nie możesz się związać z facetem? Przybij mi piątkę, jesteśmy w tej samej sytuacji.

Postanowiłam się baczniej przyjrzeć moim „zajętym koleżankom” i porównać ich zachowania z moim, co pozwoliło mi zauważyć typowe błędy, jakie ja popełniałam.

Dawno skończyłam edukację i nie spotykam już nowych ludzi na każdym kroku. W pracy widzę te same twarze, a po powrocie do domu, marzę aby usiąść przed telewizorem i nie chce mi się wychodzić. Cóż, jednym ze sposobów poznania potencjalnego partnera jest prowadzenie życia towarzyskiego, jednak nie przepadam za hucznymi imprezami. Może warto rozwijać swoje hobby, zapisywać się na kursy albo lekcje pływania czy tańca. Lekcje salsy, kurs fotografii? Brzmi świetnie.

Fakt! Facet nie odróżni spódnicy od sukienki, a makijaż jest dla niego czarną magią, podobno nawet nie wie co to cellulit. Panowie jednak nie są ślepi i nie umówią się z kobietą, która o siebie wcale nie dba. Ja przyznaję: zdarza mi się wyjść z domu bez makijażu i włosami nastroszonymi jakby przed chwilą poraził mnie prąd, bo mam wolny dzień i nie chce mi się nic robić. Podstawą są zadbane paznokcie i włosy- przecież tego samego wymagamy od męskiej strony społeczeństwa.

Lubisz napić się piwa bez słomki, zaklniesz, a na twoim biurku leży młotek? Może jako koleżanka będziesz uwielbiana, ale jako przyszła partnerka to nie masz szans. Choć uwielbiasz swoją męską, niezależną stronę, to musisz pokazać facetom swoją kobiecą, delikatną naturę.

Twój wymarzony facet musi być przystojny, zabawny, wykształcony, dobrze ubrany, szarmancki, miły itd. Smutna wiadomość dla romantyczek: rycerze na białych koniach dawno wymarli, a obecny mężczyzna boi się kobiety, która ma zbyt duże wymagania. My też nie jesteśmy idealne.

Mężczyzna uwielbia być wsparciem dla kobiety, przy tym chętnie cię czegoś nauczy, naprawi ci rower czy zlew. Nie lubi jednak jak zachowujesz się wyniośle i się nim wysługujesz. Szybko się zorientuje, że jest po prostu wykorzystywany i nazwie cię „nadętą księżniczką”.

Bycie przez dłuższy czas singlem oznacza przyrost ilości koleżanek: od kawki, od winka czy od zakupów. Niestety, jeżeli nie umiesz się z nimi rozstać i nawet będąc na randce opowiadasz co razem robiłyście, piszesz do nich wiadomości, albo co gorsza ciągle dzwonisz. Odpadasz z gry, bo według facetów jedną z najgroźniejszych grup społecznych są koleżanki partnerki, które nie pozostawią na nim suchej nitki.

Wytykasz błędy? Oni cię znienawidzą, pouczać może go matka, nie ty. To oczywiście nie oznacza, że nie możesz mu zwrócić uwagi, ale raczej rób to dyskretnie i nie urażaj jego męskiego ego. Przy tym zawsze pamiętaj o wzmocnieniach, czyli pochwałach i komplementach. Oni to ponoć uwielbiają, a ty nic nie tracisz.

Ostatnie: Oni wyczuwają twoją desperację i uciekną od razu. Dziwisz się? Mężczyzna nie chce czuć się jak ostatnie koło ratunkowe, to on jest myśliwym – i niech tak myśli.

Drogie czytelniczki, choć mężczyźni za każdym razem zapewniają nas, że są bardzo prostymi istotami, to w rzeczywistości są skomplikowanymi machinami z milionem przycisków i sterowników, które trudno ogarnąć.  Ja, Janka, mówię otwarcie z krzyżówkami radzę sobie świetnie, gorzej z facetami.

Janka

Podziel się