To była niezapomniana, biblioteczna noc

To była niezapomniana, biblioteczna noc

W piątek 9 maja wieczorem od godziny 20 do 22 Oleska Biblioteka Publiczna szczelnie wypełniła się dziećmi, bowiem odbywała się Noc Bibliotek.

– To już trzecia taka impreza w naszej bibliotece i jak zawsze spodziewaliśmy się sporej frekwencji – mówi Halina Szklanny, dyrektor OBP Olesno. – Dzieci już wiedzą, że warto nas odwiedzać i w tym roku znów byliśmy pozytywnie zaskoczeni tłumem w naszej bibliotece.

Trzeba przyznać, że pracownikom placówki, mimo mroku za oknem, udało się stworzyć świetną atmosferę. Już przy wejściu dzieci otrzymywały bilety, pieczątkę i popcorn, przyszły bowiem do bibliokina. To było kino w starym dobrym stylu. Na ekranie pojawili się nieco zapomniani już bohaterowie, między innymi: “Jacek i Agatka”, “Wilk i Zając” czy “Sąsiedzi”.

Później dzieci podzieliły się w w pięcioosobowe grupy w poszukiwaniu mola książkowego. Nie było to jednak łatwe. Grupa, aby znaleźć upragnioną skrzynkę, musiała wypełnić szereg zadań i łamigłówek. Wygrała grupa “zielona” (każda grupa miała swój kolor), która z misją uporała się błyskawicznie.

IMG_1627

Następnie zaproponowano zabawę w słonia. To znana z wesel zabawa, polegająca na ustawieniu krzesełek w dwóch rzędach, gdzie każde miejsce ma przypisaną rolę. Były więc dwie rodziny (mama, tata, Zosia, Azor, Słoń oczywiście itd). Prowadząca zabawę czytała historyjkę, a osoby w niej wymienione, wstawały z krzesełek i biegały okrążenie wokół rodzinki.

IMG_1635

Dzieciakom zabawa tak przypadła do gustu, że trzeba było rozegrać kilka rund, aż zabrakło tchu.

Oprócz zabaw i gier dzieci mogły wykonywać prace plastyczne, pomalować twarz w zabawny sposób oraz skorzystać z poczęstunku.

IMG_1612

Tegorocznym hasłem Nocy Bibliotek było: “Czytanie łączy pokolenia”. Gościem specjalnym w Oleskiej Bibliotece Publicznej była Elżbieta Pajączkowska, autorka książki “Nie wierzcie w bociany”.

Oleskiej Bibliotece Publicznej gratulujemy świetnej, dobrzej zorganizowanej imprezy, a czytelników zapraszamy na kolejne wydarzenie, tym razem na rajd rowerowy “Odjazdowy Bibliotekarz”, który odbędzie się w środę 14 maja.

Szczegóły na plakacie:

odjazdowy plakat 2014

 

Damian Pietruska

Podziel się