“Nocka” w Dobrodzieńskim Domu Kultury

“Nocka” w Dobrodzieńskim Domu Kultury

Z piątku na sobotę, czyli w noc z 16-17 maja dzieci w Dobrodzieniu późno poszły spać, bowiem czekało je wiele wrażeń podczas “Dnia Nocy w Domu Kultury”.

W holu Dobrodzieńskiego Domu Kultury zaprezentowano sekcje działające pod jego patronatem. Sekcje powstały z pasji ludzi, którzy mają siłę i chęci, by przekazywać swoją wiedzę innym. Trzeba przyznać, że są to bardzo ciekawe umiejętności. Zaprezentowano między innymi sekcje: modelarską (instruktor Krystian Brylka), szachową (instruktor Henryk Oliwa), mażoretek “Fantazja” (instruktor Małgorzata Prowda), rękodzieła artystycznego (instruktor Beata Kupiec), teatralną “MaMeMik” (instruktor Agnieszka Hurnik).

– Taką noc zorganizowaliśmy po raz pierwszy – komentuje Agnieszka Hurnik, dyrektor Dobrodzieńskiego Ośrodka Kultury i Sportu. – Chcieliśmy w ten sposób zachęcić najmłodszych do spędzenie czasu wolnego z dala od komputerów. Również chodziło o promocję sekcji działających w domu kultury.

Później dzieci mogły zwiedzić Izbę Regionalną, gdzie dowiedziały się ciekawych rzeczy o mieście i ludziach związanymi z Dobrodzieniem. Poznali również historię miasta Dobrodzień. Dzieci były bardzo ciekawe i zadawały wiele pytań, na które odpowiadał Paweł Mrozek.

Następnie można było zwiedzić kabinę projekcyjną z unikatowym, wręcz zabytkowym sprzętem. Dzieci dowiedziały się wszystkiego o emitowaniu filmów na wielkim ekranie.

Prawdziwą atrakcją była możliwość wyruszenia w podróż dookoła Świata z podróżnikiem Jackiem Plutą, który opowiedział o ciekawych przeżyciach i przygodach podczas wypraw.

Na koniec zaprezentowano dwa filmy: “Pokój za jeden uśmiech” oraz “O północy w Paryżu”

Michał Krzyminski

Podziel się