Ogólnopolski sukces uczniów oleskiej “Trójki”

Ogólnopolski sukces uczniów oleskiej “Trójki”

Uczniowie klasy IV b Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Oleśnie wygrali ogólnopolski konkurs na film o tematyce społecznej. 

Konkurs odbył się w ramach programu “Porcja Pozytywnej Energii”, którego organizatorem była firma Crispy Natural, dotyczącego zdrowego odżywiania i aktywnego stylu życia oraz działań profilaktycznych ograniczających nadwagę i otyłość u dzieci.

– Postawiliśmy na promocję aktywności fizycznej – mówi Joanna Meryk, wychowawca klasy IV b. – Jak zwykle zaczęliśmy z uczniami od burzy mózgów i postanowiliśmy nakręcić filmik. Uczniowie podchwycili pomysł, a praca przy filmie sprawiła im mnóstwo frajdy, co mam nadzieję widać na filmie. Głównym bohaterem filmu został Michał Sosnowski, który mocno zaangażował się również w montaż dźwięku.

Film nosił nazwę “Aktywne dzieci to szczęśliwe dzieci”.

– Liczyliśmy, że nasza praca zostanie doceniona, ale nie spodziewaliśmy się, że będziemy najlepsi w całej Polsce – mówi Joanna Meryk. – Kiedy uczniowie dowiedzieli się o wygranej, już zaczęli planować start w kolejnej edycji konkursu. 

Nagrodą w konkursie była tablica interaktywna, przekazana szkole podczas uroczystego apelu.

Zwycięski film można zobaczyć na stronie internetowej PSP nr 3 w Oleśnie:

http://psp3.mojeolesno.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=554:iv-b-najlepsza-w-caej-polsce-&catid=47:z-ycia-szkoy

Podziel się