XIII Festyn Parafialny w Dobrodzieniu

XIII Festyn Parafialny w Dobrodzieniu

24 i 25 maja Parafia św. Marii Magdaleny zorganizowała już XIII Festyn Parafialny. Radio Bercik objęło tę imprezę patronem medialnym.

Prawie zawsze podczas festynu pogoda płata figle i deszcz krzyżuje plany organizatorom. Mówi się wręcz, że jak mieszkańcy Dobrodzienia chcą przywołać opady, proszą proboszcza o organizację festynu, bowiem wtedy deszcz spadnie z pewnością.

Tym razem, choć już się chmurzyło, pogoda była ładna i wszyscy uczestnicy mogli iście po śląsku spędzić dwa dni.

O dobrą zabawę zadbali radiowcy z Radia Bercik, którzy dwoili się i troili, by wszyscy mogli się dobrze bawić. Nie zapomniano o dzieciach, które były najbardziej skore do zabaw.

Wszystko to prowadzone było w prawdziwie slonskim stylu. Wszyscy godali po slonsku, a goście zaproszyni tyż mieli repertuar w slonskim wydaniu.

Podczas festynu przygotowano szereg atrakcji. Na samym początku popis umiejętności dały przedszkolaki z oraz grupa “Mażoretki” z Dobrodzienia. Wykonali wspólnie aż dziesięć różnych pokazów.

Następnie na scenę zapraszano śląskich artystów, którzy śpiewając zachęcali wszystkich do zabawy. Na scenie pojawili się: Jula i Kola, Leszek Filec, Simona i Denis oraz Biedronki. Radio Bercik również grało, a wszystko można było śledzić live poprzez radio internetowe.

W międzyczasie prawdziwy spektakl umiejętności zaprezentowali monocykliści z Chrzelic. Miejscowość może się pochwalić rekordem Guinessa w największej ilości osób danej miejscowości, będącej w tym samym czasie na monocyklu.

Michał Krzyminski

Podziel się