Dzień Dziecka w Oleśnie, przeżyjmy to jeszcze raz

Dzień Dziecka w Oleśnie, przeżyjmy to jeszcze raz

Do końca roku jeszcze daleko, ale już teraz można ze sporym prawdopodobieństwem powiedzieć, że mieszkańcy Olesna mają za sobą największą tegoroczną imprezę na oleskim rynku. Brawo dla “Mam z Olesna i okolic”, brawo dla mieszkańców, dzieciaków i… pogody, że nie spłatała figla organizatorom.

Przez kilka godzin, oleski rynek, nowiutka wizytówka miasta, tętnił życiem, radosnymi kolorami i serdecznym dziecięcym uśmiechem.

Jak wiadomo w Dzień Dziecka imprezowa konkurencja była ogromna, bowiem niemal każda instytucja publiczna, miasta, a nawet galerie organizują imprezy, ale można było odnieść wrażenie, że dla większości oleśnian impreza w Oleśnie była najważniejszym punktem dnia.

Atrakcji nie zabrakło i co warte podkreślenia – wszystkie wypaliły. Występy przedszkolaków, pokaz tańca hip-hop, pokaz motocyklistów, występ zespołu Wind Band czy malowanie rynku z włodarzami miasta.

– Wszystko odbyło się tak, jak sobie wymarzyłyśmy – mówi Alicja Dąbrowska. – Była pogoda, mnóstwo ludzi, uśmiechnięte i zadowolone dzieci. Było wesoło i kolorowo. Wszystkie atrakcje wypaliły, pokazy straży, policji i motocyklistów były absolutnym hitem. Frekwencja była oszałamiająca i co najważniejsze, utrzymała się do końca imprezy! Zorganizowanie Dnia Dziecka kosztowało wiele pracy, kilka miesięcy organizacji i zmagania się z przeciwnościami. Na szczęście wszędzie dookoła miałyśmy ludzi, którzy chętnie nas wspierali. Znaleźli się sponsorzy. Urząd Miejski wraz ze Strażą Miejską pomógł w zamknięciu ulic, Miejski Dom Kultury udzielił numeru konta, na które mogłyśmy pozyskiwać środki. Organizatorki przez kilka miesięcy, pomimo swoich obowiązków (pracujemy, niektóre z nas studiują, mamy dzieci, mężów), dały z siebie wszystko.

Oprócz Alicji Dąbrowskiej odpowiedzialnymi za organizację imprezy były: Aneta Antkowiak, Agnieszka Grabińska-Szczepko, Magdalena Opołka, Malwina Kostorz, Iwona Zygmunt i Joanna Hęcińska.

Dzień Dziecka w Oleśnie z powodzeniem prowadził Marek Wiendlocha, rozbawiając zarówno młodszych, jak i tych nieco starszych.

Ostatnim punktem imprezy było rozstrzygnięcie konkursu “Mały Oleśnianin”, organizowanego przez nasz Portal oraz grupę “Mamy z Olesna i okolic. Razem raźniej”.

Konkurs “Mały Oleśnianin” nie został nazwany przypadkowo. Chcieliśmy pokazać, że pomimo niżu demograficznego, w Oleśnie i w okolicach prężnie działają młodzi rodzice, czego najlepszym dowodem była niedzielna impreza.

Jeszcze raz chcielibyśmy podziękować wszystkim sponsorom konkursu, tj: Burmistrzowi Olesna, za przygotowanie nagród dla wszystkich uczestników konkursu, UKS Gwiazda Olesno, który przygotował jedną z nagród głównych (rodzinny bilet do Juraparku w Krasiejowie) oraz dziesięć pojedynczych “wejściówek” do Juraparku, firmie Laicoti Fotografia, firmie Aqua Sport oraz firmie Fotografia Magdalena Opołka.

Miejsce pierwsze oraz sesję zdjęciową u Joanny Hęcińskiej wygrała ośmiomiesięczna Julia ze Świercza.

Miejsce drugie oraz bilet wstępu dla całej rodziny do Juraparku w Krasiejowie otrzymała trzyletnia Stefania z Olesna.

Miejsce trzecie oraz kurs pływania pod okiem Katarzyny Adamczyk-Buła otrzymał dziewięciomiesięczny Oskar ze Starego Olesna.

Razem z grupą “Mamy z Olesna i okolic” postanowiliśmy wyróżnić również zdjęcie pięcioletniej Natalii z Olesna, która otrzymała mini sesję zdjęciową u Magdaleny Opołki, za to, że fotografia idealnie wpasowała się w formułę konkursu.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział, sponsorom za nagrody, a głosującym za wsparcie.

Zapraszamy do oglądania bogatej galerii zdjęć Joanny Hęcińskiej – Laicoti Fotografia.

Damian Pietruska

Podziel się