Napad z bronią w ręku na stacji paliw (ćwiczenia)

Napad z bronią w ręku na stacji paliw (ćwiczenia)

Napad z bronią, gaszenie płonącego samochodu czy udzielanie pierwszej pomocy to jedne z elementów szkolenia, które przeszli pracownicy stacji paliw Shell w Oleśnie.

Dzień Bezpieczeństwa, który odbył się w środę 4 czerwca ma już swoją historię. Shell szkoli pracowników na temat bezpieczeństwa, w ten sposób od 2009 roku.

– Chodzi o to, aby pracownicy czuli się bezpieczni – mów Zbigniew Słodki, szef stacji Shell w Oleśnie. – Żeby wiedzieli, co robić w sytuacjach kryzysowych, takich jak np. ćwiczony dzisiaj napad czy pożar samochodu. Pracownicy chwalą sobie te szkolenia, bowiem wiedzę teoretyczną są w stanie wykorzystać w praktyce.

Na szkolenie zaproszeni zostali uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Oleśnie, oleska policja, OSP Boroszów oraz agencja ochrony Guardian.

Uczestnicy szkolenia, podczas symulowanej sytuacji napadu z bronią w ręku, dowiedzieli się między innymi, jak zachować się w takiej sytuacji.

– Nasza firma przywiązuje dużą uwagę do bezpieczeństwa pracowników – mówi Agnieszka Zniszczoł, dyrektor regionalny Shell. – Pracownicy muszą przestrzegać wielu procedur, by bezpiecznie wykonywać powierzone im obowiązki. Zasady właściwych zachowań w trakcie napadu są regularnie odświeżane, zarówno w teorii jak i praktyce, tak jak w dniu dzisiejszym. Ponadto procedury operacyjne sprawiają, że obecnie nie opłaca się napadać na nasze stacje, bowiem w kasie jest bardzo mała ilość gotówki, a pracownicy nie mają dostępu do sejfów.

Damian Pietruska

Podziel się