Uczyć się od najlepszych

Uczyć się od najlepszych

Niebywałe szczęście mieli młodziki OKS-u Olesno z rocznika 2001 i 2002, bowiem specjalnie dla nich trening przeprowadzili ekstraklasowiec Adam Deja i (jeszcze) drugoligowiec Sebastian Deja.

Na pomysł wpadł trener młodzików Marcin Skowronek. W sobotę 7 czerwca zorganizował na stadionie miejskim trening i braci Deja, by uczyli młodych zawodników gry w piłkę nożną.

– O pomyśle myślałem już wcześniej, ale dopiero teraz udało mi się to zorganizować – mówi Marcin Skowronek, trener młodzików OKS-u Olesno. – Mamy świetnych piłkarzy i (mówiąc kolokwialnie) trzeba z nich korzystać. Zarówno Sebastian jak i Adam swoim doświadczeniem mogą przekazać dzieciom to, czego nawet ja ich nie nauczę. Grają na bardzo wysokim poziomie.

Trzydziestu młodych zawodników, pod okiem piłkarzy z OKS Odry Opole i  TS Podbeskidzia Bielsko-Biała, ćwiczyło technikę, a później strzały na bramkę. Nie zabrakło zabaw z piłką. Na koniec dzieci miały okazję zagrać z braćmi mecz.

– To bardzo fajna idea – mówi Adam Deja, zawodnik  TS Podbeskidzie Bielsko-Biała. – Dzieci chętnie przychodzą na takie treningi, a klub często nabywa nowych piłkarzy. W Bielsku-Białej jest to na porządku dziennym. Często jeździmy po przedszkolach czy festynach i trenujemy młodych piłkarzy.

Trzeba przyznać, że inicjatywa Marcina Skowronka jest bardzo udana. Świadczy o tym frekwencja na treningu i zadowolenie dzieci, które angażowały się w wykonywaniu ćwiczeń.

– Widać, że dzieci są podekscytowane – komentuje Sebastian Deja, zawodnik OKS Odry Opole. – Chętnie tu przyjechaliśmy, by przeprowadzić trening. Takie zajęcia są świetną okazją do promocji klubu i poprawienia frekwencji na meczach.

M.K.

Podziel się