W Przedmościu mecz nie zasłużył na B-klasę

W Przedmościu mecz nie zasłużył na B-klasę

Ten kto przyszedł na mecz, nie wiedząc kto gra, na pewno nie powiedziałby, że była to B-klasa. Spotkanie pomiędzy LKS Przedmość, a LZS Borki Wielkie stało na wysokim poziomie, nie brakowało pięknych akcji, walki i emocji.

Choć mecz zakończył się wynikiem bezbramkowym, okazji nie brakowało żadnej ze stron. Już w pierwszej połowie goście mieli mnóstwo sytuacji do wyjścia na prowadzenie, lecz tego dnia ciążyło nad nimi fatum.

Seryjną nieskutecznością może się “pochwalić” Michał Krzyminski, środkowy Borek Wielkich, który w pojedynkę mógł rozstrzygnąć losy spotkania. Swoje okazje marnowali również Michał Kwapis i Tomasz Kaliciak.

Gospodarze w pierwszej połowie byli cofnięci. Dobra gra przyjezdnych nie pozwalała na zbyt wiele, choć mieli też swoje okazje. Zawodnicy Sławomira Koziołka mogą mówić o dużym szczęścia wytrzymując tę połowę.

LKS Przedmość rozkręcił się dopiero po przerwie, momentami przejmując inicjatywę. Świetnie przygotowana płyta boiska pozwalała na kreowanie gry, z czym rzadko można spotkać się w tej lidze. No pochwałę zasługuje Jakub Orłowski i Patryk Koziołek, którzy często byli przy piłce, rozpoczynając wiele akcji swojej drużyny.

Goście w drugiej połowie już nie grali z taką finezją. Powodem tego było zejście Michała Kwapisa, który jest główną bronią LZS-u Borek Wielkich. Całe dziewięćdziesiąt minut to dobra gra Tomasz Kaliciaka, który dwoił się i troił na boisku.

Obie drużyny, mimo upału, pokazały, że nawet w B-klasie da się stworzyć ciekawe widowisko. Pomogło boisko, które jest jednym z lepszych w lidze.

Wniosek jest jeden. Gdyby, każda drużyna miała takie obiekty, gra byłaby zupełnie inna. Jednak póki co, zawodnicy najniższej klasy rozgrywkowej, nadal muszą dostosowywać grę do boiska.

Mecz sędziował Jacek Owczarek, który dobrze poradził sobie ze spotkaniem.

M.K.

LKS Przedmość – LZS Borki Wielkie 0-0

Oleska klasa B, 20 kolejka, 08.06.2014

LZS Przedmość: Karol Zając – Łukasz Bartosik (60. Marcin Machynia), Sławomir Koziołek, Daniel Koziołek, Patryk Koziołek – Maciej Jendrysiak, Patryk Pacyna, Łukasz Pawełczyk, Jacek Kucharski, Jakub Orłowski, Mateusz Bryja (55. Artur Zawada). Trener Sławomir Koziołek.

LZS Borki Wielkie: Michał Przeniczny – Łukasz Bensz, Dariusz Matusek (69. Kamil Huć), Rafał Lizurej, Damian Matusek – Piotr Nowak, Michał Kwapis (52. Mateusz Czołkos), Michał Krzyminski, Kewin Zug, Łukasz Warzecha – Tomasz Kaliciak. Trener Mateusz Jeziorowski.

Podziel się