Złodzieje znaczków zatrzymani

Złodzieje znaczków zatrzymani

Śledczy z Dobrodzienia odzyskali skradzione numizmaty i znaczki pocztowe, które na początku roku zniknęły z prywatnych zbiorów mieszkańca powiatu oleskiego. Wartość zbiorów to blisko 50 000 złotych. Zarzuty kradzieży z włamaniem i paserstwa usłyszało już dwoje mieszkańców gminy Dobrodzień. Może im grozić nawet do 10 lat więzienia.

Informację o włamaniu do domu jednorodzinnego i kradzieży zbiorów numizmatycznych oraz kolekcji znaczków pocztowych olescy policjanci otrzymali na początku tego roku. Pracujący wtedy na miejscu zdarzenia śledczy ustalili, że wartość skradzionych zbiorów to niemal 50 000 złotych. Łupem włamywaczy padło między innymi około 3 500 monet i blisko 1 000 banknotów. Policjanci zabezpieczyli ślady oraz przeprowadzili szczegółowe oględziny miejsca zdarzenia.

Pracujący nad sprawą kryminalni kilka dni temu zatrzymali 22-latka, którego wcześniej wytypowali jako osobę mogącą mieć związek z kradzieżą. Po zatrzymaniu mężczyzny śledczy odzyskali część skradzionych zbiorów i oddali je właścicielowi.

Kryminalni ustalili również 48-letnią kobietę, która pomagała sprzedać skradzione numizmaty. Funkcjonariusze podejrzewają, że to nie jedyne włamanie, za którym stoi mieszkaniec gminy Dobrodzień. Zdaniem śledczych mężczyzna na przełomie 2012 i 2013 roku miał dopuścić się trzech innych włamań na terenie powiatu.

Za kradzieże z włamaniem 22-latkowi grozi teraz nawet do 10 lat więzienia. Jego 48-letnia znajoma musi liczyć się z karą do 5 lat pozbawienia wolności.

*- Informacja i zdjęcie KPP Olesno.

Podziel się