Spotkanie z wielokrotnym mistrzem Polski kibiców

Spotkanie z wielokrotnym mistrzem Polski kibiców

W czwartek 12 czerwca uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Oleśnie, spotkali się w Miejskim Domu Kultury z Adamem Sokołowskim, siedemnastokrotnym mistrzem Polski kibiców.

Pochodzący z Kuniowa Adam Sołowski, który na co dzień jest notariuszem, w tym roku po raz czternasty z rzędu wygrał mistrzostwa Polski kibiców.

Najlepszy kibic w Polsce opowiedział uczniom kilka ciekawostek i przygód ze świata sportu. Człowiek ten jest chodzącą encyklopedią. Potrafi między innymi wymienić składy i przynależności klubowe wszystkich zawodników grających w Mistrzostwach Świata w piłce nożnej.

W domu posiada sporą bibliotekę, która zawiera setki książek, wycinki prasowe i prowadzone przez mistrza zeszyty, w których notuje najważniejsze wydarzenia i wyniki sportowe z każdego dnia.

Spotkanie wraz z Adamem Sokołowski prowadził Alfred Nowak, na zaproszenie Horsta Chwałka, dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych w Oleśnie.

Podczas spotkania uczniowie uczestniczyli w mini konkursie wiedzy o sporcie i mieli możliwość zadawania pytań mistrzowi. Pytania dotyczyły między innymi różnic, jakie zaszły w sporcie na przestrzeni lat.

To kolejne spotkanie uczniów Zespołu Szkód Zawodowych w Oleśnie z ciekawymi ludźmi. Poprzednio uczniowie spotkali się z Darkiem Rodewaldem, jedynym Polakiem, który wygrał Rajd Dakar.

Podziel się