Zostań liderem Szlachetnej Paczki

Zostań liderem Szlachetnej Paczki

Chociaż finał projektu dopiero w grudniu, Paczka 2014 już się zaczęła! Razem z Kamilem Stochem i Drużyną Skoczków, Basią Kurdej-Szatan i Jerzym Dudkiem, ks. Jacek Wiosna Stryczek zaprasza do zostania Liderem Szlachetnej Paczki. Liderzy poszukiwani są w całej Polsce i również w Oleśnie.

Liderzy Szlachetnej Paczki pomagają potrzebującym, uczą się zarządzania, prowadzą drużyny wolontariuszy w swoich miastach, a dla większości z nich to najważniejsze wydarzenie w życiu.

Właśnie teraz można się zgłosić i zostać jednym z nich. Liderzy odnajdą potrzebujące rodziny, skoordynują pracę wolontariuszy i już po raz 14 połączą biednych i bogatych.

– Szukamy ludzi odpowiedzialnych, pragnących pomagać i realnie zmieniać swoje otoczenie, potrafiących pracować w grupie i organizować pracę innych – mówi ks. Jacek Wiosna Stryczek, inicjator projektu. – Oferujemy szkolenia i rozwój kompetencji, szansę na sprawdzenie się w działaniu i udział w mądrej pomocy.

Budowanie relacji z innymi, podejmowanie decyzji i motywowanie – liderzy Szlachetnej Paczki deklarują wzrost tych kompetencji.

– Poczułam w sobie ogromną siłę, kiedy zobaczyłam, że mogę rzeczywiście zmienić miejsce, którym mieszkam! W Paczce dowiedziałam się, w jaki sposób zarządzać ludźmi, jak skutecznie komunikować się z zespołem i organizować swój czas pracy – mówi Ewa, która zarządza teraz grupą chemików.

Lider Szlachetnej Paczki powinien mieć przede wszystkim chęć pomagania, lubić rozmawiać z ludźmi i być odpowiedzialnym. Dla lidera nie ma rzeczy niemożliwych.

W 2013 roku Szlachetna Paczka zjednoczyła 617 000 osób – wolontariuszy, darczyńców i rodzin w potrzebie, a to już ponad 1,5% Polaków. W organizację projektu włączyli się między innymi Bronisław i Anna Komorowscy, Halina Mlynkowa, Anna Mucha, Szymon Majewski, Robert Lewandowski wraz z innymi sportowcami oraz Basia Kurdej-Szatan.

Tylko tam, gdzie w czerwcu zgłosi się lider, Szlachetna Paczka w grudniu dotrze z pomocą do potrzebujących rodzin. Wskocz na wyższy poziom pomagania!

Zgłoszenia przyjmowane są do 30 czerwca 2014 roku.

https://www.superw.pl/

Podziel się