„DOBRODZIEŃ OPEN” w ramach Mistrzostw Polski

„DOBRODZIEŃ OPEN” w ramach Mistrzostw Polski

W dniach 5-6 lipca 2014 roku na boiskach plażowych przy ul. Piastowskiej w Dobrodzieniu odbędzie się turniej eliminacyjny Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej mężczyzn – Dobrodzień Open. Imprezę sportową organizuje Dobrodzieński Ośrodek Kultury i Sportu, a będzie to pierwsze z serii ciekawych wydarzeń w ramach zbliżających się Dni Dobrodzienia i obchodów rocznicy 640 lat miasta.

W turnieju zagrają czołowi siatkarze plażowi z naszego kraju, którzy będą rywalizować o punkty do prowadzonego przez Polski Związek Piłki Siatkowej rankingu. Pary, które zbiorą najwięcej punktów w turniejach eliminacyjnych zagrają w turnieju finałowym (24 pary). Finał  odbędzie się pod koniec sierpnia w Niechorzu. To tam wyłoniony zostanie mistrz Polski seniorów w siatkówce plażowej na rok 2014.

– Mam nadzieję zobaczyć na turnieju zawodników grających na najwyższym krajowym poziomie – mówi Tomasz Sikora, organizujący turniej pod egidą DOKiS – W tym celu zapewniliśmy sporo nagród, w tym pulę 4 tysięcy złotych dla najlepszych czterech par.

W sobotę, 5 lipca od godz. 9.00 rozpoczną się gry eliminacyjne, a turniej główny z udziałem najlepszych 16 par odbywać się będzie w godz. 14.00 – 20.00 i 9.00 – 17.00 następnego dnia. Finały o 3 i 1 miejsce oraz uroczyste wręczenie nagród odbędą się w niedzielę ok. godz. 16.00. Wstęp na turniej jest darmowy. Więcej informacji na portalu www.sportdobrodzien.pl

Podziel się