Chęciniak Cup 2014

Chęciniak Cup 2014

Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej imienia Jurka Chęcińskiego “Chęciniak Cup” odbył się 29 czerwca na stadionie w Oleśnie. Była to już trzecia edycja imprezy upamiętniającej pamięć przyjaciela OKS-u Olesno.

– Jurek Chęciński był związany z OKS-em Olesno przez wiele lat, szczególnie z drużynami juniorskimi – tłumaczy Zbigniew Bienias, trener Akademii Piłkarskiej Olesno, a zarazem jeden z organizatorów turnieju. – Był kibicem, działaczem, sponsorem, a przede wszystkim przyjacielem. Przyczynił się do wielu sukcesów juniorskiej drużyny, między innymi do zdobycia Mistrzostwa Województwa.

Rywalizacja toczyła się na boisku sportowym oraz na Orliku. Do Olesna zjechało się siedem mocnych ekip, między innymi z Częstochowy, czy Zabrza.

Emocje, które towarzyszyły zawodom śmiało można porównać do tych na Mundialu w Brazylii. Zawodnicy na boisku walczyli do upadłego, a tempo meczów było imponujące. Kibice, głównie rodzice, zgromadzeni na stadionie głośno dopingowali swoich faworytów, czym dodawali sił dzieciom.

Tegoroczna impreza była bardzo udana. Pod względem organizacyjnym, wręcz perfekcyjna. Każdy z uczestników turnieju został nagrodzony medalem oraz innymi drobiazgami.

Wyniki nie były najważniejsze – podkreśla Zbigniew Bienias. – Miałem wrażenie, że rodzicom bardziej zależało na sukcesach niż dzieciom – śmieje się trener.

W meczu o pierwsze miejsce Akademia Piłkarska Olesno 2004 przegrała swój pierwszy mecz i skończyli turniej na drugiej lokacie. Przez wielu uważani za najlepszych, przegrali z mocnym Rakowem Częstochowa 1-2. Podopieczni Zbigniewa Bieniasa mieli wiele okazji do strzelenia bramek, lecz w tym meczu szczęście im nie dopisywało.

Trzecie miejsce wywalczył MKS Kluczbork po ciężkim boju z Calisią Kalisz. O wygranej decydował konkurs rzutów karnych, z którymi lepiej radzili sobie zawodnicy z Kluczborka.

Druga ekipa Akademii Piłkarskiej Olesno 2005 zajęła ostatnie miejsce, lecz była najmłodsza drużyną na turnieju.

Nagrody towarzyszące:

– najlepszy zawodnik – Konrad Janicki (Akademia Piłkarska Olesno 2004)

DSCN9744

– najlepszy bramkarz – Mateusz Ludowikowski (Calisia Kalisz)

DSCN9743

– król strzelców – Eryk Szymański (Górnik Zabrze)

DSCN9742

Klasyfikacja końcowa:

1. Raków Częstochowa

DSCN9745

2. Akademia Piłkarska Olesno 2004

DSCN9751

3. MKS Kluczbork

DSCN9711

4. Calisia Kalisz

5. Górnik Zabrze

6. Warta Zawiercie

7. RAP Radomsko

8. WKS Wieluń

9. Akademia Piłkarska Olesno 2005

DSCN9747

Skład:

DSCN9757

Akademia Piłkarska Olesno 2005: Marek Janicki, Jan Widera, Mateusz Bawej, Mateusz Struzik, Jeremiasz Wolny, Bartek Kula, Bartek Kalinowski, Olaf Miler, Bartek Mazurkiewicz, Olimpia Budzik, Kacper Famuła, Michał Famuła, Bartek Famuła, Sebastian Leśniak, Igor Goł. Akademia Piłkarska Olesno 2004: Arkadiusz Gruca, Konrad Janicki, Patryk Ceglarek, Maksymilian Rataj, Pascal Ceglarek, Michał Owczarek, Maks Prochota, Aleks Prochota, Jan Dębski, Paweł Dębski, Filip Jonek, Sebastian Sąsala. Trener Zbigniew Bienias

M.K.

Podziel się