Oleska Biblioteka Publiczna poleca – wakacje 2014

Oleska Biblioteka Publiczna poleca – wakacje 2014

Propozycje książkowe na tegoroczne wakacje.

Zapraszamy do Oleskiej Biblioteki Publicznej!

jak-wytrzymac-z-moja-siostra-p-iext23004307

Lexie, starsza siostra Pearl, jest w gimnazjum, ma już chłopaka i trzy przyjaciółki -wielbicielki. Jedynym przyjacielem Pearl jest kot Gryzio, a przyjaciółką młodsza o dwa lata Justine. Lexie bardzo dobrze się uczy i jest popularna w swojej szkole.

Pearl też jest sławna – ale z powodu Trzech Okropnych Wypadków, które – jak twierdzi – na zawsze ośmieszyły ją w oczach wszystkich uczniów. Być może dlatego Pearl uwielbia grać na nerwach Lexie. Do tego bezustannie spisuje reguły, jak wytrzymać ze starszą siostrą – ale życia nie da się przeżyć według prostych reguł. Pewnego dnia dziadek dziewcząt wprowadza się do ich domu i zajmuje pokój Pearl.

Czy siostry, dzieląc jeden pokój, doprowadzą się wzajemnie do szaleństwa?

Źródło: http://www.empik.com/jak-wytrzymac-z-moja-siostra-martin-anne-marie,p1079440744,ksiazka-p

Rusinek_Wierszykirodzinne_500pcxjpg

„Postanowiłem na kilka tygodni zdziecinnieć i napisać wierszyki oparte dość swobodnie na życiorysach członków mojej rodziny […]. A właściwie naszej, bo i przecież rodziny mojej siostry, która tę książkę ilustrowała. Wydaje mi się, że mamy przodków dość zwyczajnych. Ale i jestem przekonany, że nawet na bardzo zwyczajną rodzinę można spojrzeć z niezwyczajnej perspektywy: w każdym z nas tkwi jakieś dziwactwo, każdy z nas ma w życiorysie jakąś przygodę, o każdym można opowiedzieć jakąś anegdotę.

A jeśli nie, to od czego mamy wyobraźnię?”

Michał Rusinek

Źródło: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,3995,Wierszyki-rodzinne

Ogród Kamili

Kamila marzy o prawdziwej miłości, własnym domu i różanym ogrodzie.
Jednak los nie jest dla niej łaskawy. Ukochany mężczyzna niespodziewanie znika, zostawiając za sobą pustkę, ból i tajemnicę, zamiast domu jest małe mieszkanko, a ogród kwitnie tylko w wyobraźni. Przed pogrążeniem się w rozpaczy ratuje Kamilę ukochana ciocia i wiara w to, że marzenia się spełniają.

Kamila, bliska utraty nadziei, że kiedyś i dla niej zaświeci słońce, otrzymuje niespodziewany dar od losu. Przedwojenna willa z uliczki Leśnych Dzwonków jest miejscem, o jakim marzyła. Zupełnie jakby ktoś czytał jej w myślach?

“Ogród Kamili” to pierwsza powieść z kwiatowej serii bestsellerowej autorki, Katarzyny Michalak. Już niedługo przeczytacie kolejne piękne opowieści o przyjaźni, miłości i wybaczeniu: Zacisze Gosi i Przystań Julii.

Źródło: http://www.dobre-ksiazki.com.pl/ogrod-kamili-p382808.html

 

 

szesc-lat-pozniej-d-iext24420499

Minęło sześć lat od kiedy Jake Fisher stał w białym wiejskim kościółku i patrzył jak Natalie, miłość jego życia, wychodzi za innego mężczyznę. Przez sześć lat dotrzymywał obietnicy, jaką wymogła na nim Natalie: że zostawi ją i jej męża Todda w spokoju i nie będzie próbował nawiązać z nią kontaktu. Jednak przez tych sześć lat jego uczucia do niej nie wygasły. Jake wciąż myśli o swojej ukochanej i cudownych chwilach jakie spędzili razem w ośrodku pracy twórczej w Vermoncie.

Nie może zrozumieć jej nieoczekiwanej decyzji, ani pogodzić się z jej utratą. Tak więc gdy przypadkiem natrafia w internecie na nekrolog Todda, nie może się powstrzymać i biegnie na jego pogrzeb.

Tam czeka go największa niespodzianka w jego życiu. Jake odkrywa wiele niepokojących faktów związanych z jego ukochaną Natalie, a także dowiaduje się czegoś o sobie samym. Te fakty są tak dziwne, że chwilami Jake wątpi w swoje zdrowe zmysły, a swoimi upartymi poszukiwaniami najwyraźniej budzi upiory przeszłości, gdyż nagle jego życie jest poważnie zagrożone…

Źródło: http://www.empik.com/szesc-lat-pozniej-coben-harlan,p1088203385,ksiazka-p

wszystkie-lajki-marczuka_500-1

Jest wojna, więc jest ciężko, ale nastoletni Janek jakoś sobie radzi. Kiedy na jego drodze staje młoda Żydówka z dwójką dzieci i błaganiem w oczach – wie, co ma robić, całkowicie świadomy niebezpieczeństwa, jakie grozi jemu, jego rodzinie, jego wiosce…
Jest XXI wiek, w gimnazjum Adama zostaje ogłoszony konkurs na zebranie wiadomości i spopularyzowanie postaci miejscowego bohatera. Coraz częściej poprzez Facebook i komunikatory wyobraźnią młodych zaczyna władać nazwisko „Marczuk”. Adam jako pierwszy wklepał je „w internet”, całkowicie nieświadomy konsekwencji tego, co narobił…

Dwie historie, dwóch nastolatków z poważnym problemem i jeden Jan Marczuk.

Powieść sensacyjna dla młodzieży.

Źródło: http://www.wyd-literatura.com.pl/pawel-beresewicz,olga-reszelska/wszystkie-lajki-marczuka.html

Podziel się