Fontanny wody zalały Główczyce

Fontanny wody zalały Główczyce

Jak co roku w ramach dni Główczyc przygotowano wiele atrakcji. Największą z nich był oczywiście VI Zlot Pojazdów Pożarniczych, na który zjechało ponad 80 jednostek strażackich z całej Polski. Oczywiście nie zabrakło strażaków z naszego regionu.

DSCN9935

Niemniej ważnym wydarzeniem było włączenie Ochotniczej Straży Pożarnej Główczyce do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Jednostka już 9 maja weszła w szereg elitarnego systemu, a Dni Główczyc były idealną sposobnością do oficjalnego przekazania tej informacji.

– Bardzo się cieszę, że w końcu wstąpiliśmy w szereg Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego – mówi Tomasz Kus, naczelnik OSP Główczyce. – Starania rozpoczęliśmy już w 2009 roku i jak widać w końcu nam się to udało. Nie byłoby to możliwe bez pomocy pani burmistrz Róży Koźlik i Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnie, Wojciecha Wiechy.

IV Zlot Pojazdów Pożarniczych to również ogrom imprez towarzyszących. Zorganizowano konkursy, zabawy i oczywiście wszyscy w ramach tradycji zostali oblani wodą.

DSCN9980

Jesteśmy tu już czwarty raz i co roku widać, że impreza się rozrasta – mówi Dorota Maleska, druhna OSP Kolonia Łomnicka – Chętnie uczestniczymy w konkursach, w 2011 roku wygraliśmy nawet konkurs “Mistrz Kierownicy”. za kierownicą siedział Marian Maleska, prezes OSP Kolonia Łomnicka, a zarazem nasz kierowca.

Był również akcent mundialowy, który polegał na rozwinięcie tak węża strażackiego, by doturlał się do oddalonej bramki.

DSCN9974

Atrakcją była także możliwość przejechania się wozem ciężarowym, który uczestniczył w rajdzie Dakar. Za kierownicą siedział Józef Cabała.

M.K.

Podziel się