Udany trenerski debiut

Udany trenerski debiut

OKS Olesno na inaugurację opolskiej IV ligi wygrał u siebie ze Spartą Paczków 2-1. To był udany debiut trenera Łukasza Kabaszyna. Graczem meczu Jarosław Kościelny, bramkarz oleśnian.

 – Udało się wygrać, ale zespół nie grał tak, jakbyśmy chcieli – komentuje Łukasz Kabaszyn, trener OKS-u. – Nie można chłopakom odmówić zaangażowania, ale taktycznie nie wszystko wyglądało najlepiej. Zwycięstwo poprawiło nastrój i pozwala spokojniej podchodzić do kolejnych meczów.

OKS dobrze zaczął nowy sezon. Już w siódmej minucie Chidi Obaka znalazł się w dogodnej sytuacji do zdobycia bramki, ale trafił tylko w bramkarza. Po kwadransie w polu karnym faulowany był, ustawiony tym razem w środku Sebastian Jainta. Sędzia wskazał “wapno”, a do piłki podszedł Grzegorz Pietrzak. To zawodnik, który się nie myli – 1-0!

OKS po tej bramce nadal atakował, ale goście również próbowali odrobić stratę. Nie było to jednak proste, kiedy trzeba ograć Mateusza Pawelca i Arkadiusza Świerca – piłka może przejść, ale zawodnik nie. Z resztą sami zobaczcie.IMG_6020

Cuda wyczyniał również w bramce Jarosław Kościelny, który jeszcze w pierwszej połowie z najwyższym trudem wybronił groźny strzał po rzucie wolnym, a w drugiej najpierw obronił szalenie mocny strzał, później jego dobitkę, a na deser dorzucił obroniony rzut karny.

IMG_6052

To gdybanie, ale bez jego interwencji OKS-owi trudno byłoby o trzy punkty w tym meczu.

– Jarek kilkukrotnie uratował nam skórę – ocenia Łukasz Kabaszyn. – Wyglądał bardzo dobrze, ale nie zdziwiło mnie to. Po prostu pokazał formę z treningów.

Jarosław Kościelny nie musiałby zostawać bohaterem, gdyby zespół w drugiej połowie nie włączył formy wakacyjnej. Oleśnianie owszem strzelili drugą bramkę nogą Sebastiana Jainty, ale przez dekoncentrację kilka razy mocno “zapachniało” bramką dla gości.

Ta padła dopiero w ostatniej minucie doliczonego czasu gry, bezpośrednio z rzutu rożnego.

W oleskim zespole oprócz trenera zadebiutował Tomasz Kożuchowski oraz po powrocie Dariusz Gawlik.

IMG_6130

OKS Olesno – Sparta Paczków 2-1 (1-0)

IV liga, 1 kolejka, 09.08.2014

1-0 Pietrzak (karny) – 16., 2-0 Jainta – 65., 2-1 – 90.

OKS: Jarosław Kościelny – Witold Bejm, Mateusz Pawelec (żk), Arkadiusz Świerc, Mateusz Jeziorowski – Chidi Obaka (żk, 82. Wojciech Popczyk), Grzegorz Pietrzak (87, Adrian Brzenska), Tomasz Czechowicz, Sebastian Jainta (70. Tomasz Kożuchowski), Tomasz Kubacki – Kamil Jasina (89. Dariusz Gawlik). Trener Łukasz Kabaszyn.

Podziel się