Bez prawa jazdy, z marihuaną i amfetaminą

Bez prawa jazdy, z marihuaną i amfetaminą

Policjanci z Praszki zatrzymali do kontroli drogowej 25-latka, który nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem. Przy kierowcy funkcjonariusze ujawnili marihuanę i amfetaminę.

Jak się okazało mężczyzna już wcześniej stracił prawo jazdy za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających. Teraz prowadził samochód pomimo sądowego zakazu.

W środę rano  policjanci z Praszki  na jednej z ulic miasta zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy. Kierujący pojazdem 25-latek nie posiadał przy sobie prawa jazdy. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że stracił je w lipcu ubiegłego  roku, kiedy to kierował pojazdem będąc pod działaniem środków odurzających.

Podczas kontroli funkcjonariusze odnaleźli przy mężczyźnie pięć porcji suszu roślinnego o masie blisko 3,5 grama  oraz woreczek strunowy z blisko 2 gramami białego proszku. Wstępne badania potwierdziły, że była to marihuana i amfetamina.

Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Śledczy przedstawili mu zarzuty posiadania narkotyków oraz kierowania pojazdem pomimo sądowego zakazu, do których się przyznał. Prokurator zastosował wobec podejrzanego policyjny dozór i zakaz opuszczania kraju.

Takie czyny zagrożone są karą do 3 lat pozbawienia  wolności.

*- Informacja i zdjęcia KPP Olesno.

bez prawka2 bez prawka3

Podziel się