Oleska Biblioteka Publiczna poleca – wrzesień 2014

Oleska Biblioteka Publiczna poleca – wrzesień 2014

Wraz z nowym rokiem szkolnym Oleska Biblioteka Publiczna proponuje książki dla rodziców, którzy pierwszy raz posyłają swoje dzieci do przedszkola. . Wszystkie propozycje, które przedstawiamy, jak i wiele innych o podobnej tematyce, są dostępne w fili dla dzieci oleskiej biblioteki.

a-ja-nie-pozwole-nudzic-wam-sie-w-szkole-p-iext6154129

Autorka w swojej najnowszej – kolorowej, pomysłowej i bardzo pożytecznej książeczce udowadnia, że szkoła i poznawanie nowych tematów wcale a wcale nie musi być nudne! Koleżanki i koledzy Toli – narratorki książeczki – uczą się dzięki wierszykom, zagadkom, rebusom i grom mnóstwa nowych i bardzo przydatnych rzeczy. Chociażby tego, jak być skutecznym detektywem i rozwiązywać najdziwniejsze tajemnice… (A także tego, czym różnimy się od siebie, jak jest zbudowany mózg i co z tego wynika, co to jest szyfr i jak go złamać i wiele, wiele innych).

Podobnie, jak było w przypadku “Alfabeciku dla dzieci / Cyferek dla niewielkich”, książeczka ta jest dwustronna – na jej odwrocie czytelnicy znajdą “Zeszyt rzadki na notatki”!

*- Źródło: http://www.empik.com/a-ja-nie-pozwole-nudzic-wam-sie-w-szkole-piotrowska-eliza,3026853,ksiazka-p

Bede-przedszkolakiem_Regina-Dabrowska,images_product,6,83-918781-1-2

To książka stanowiąca pomoc dydaktyczną dla rodziców wprowadzających swoje dzieci w nieznany świat przedszkola. Ta unikalna pozycja pozwala w obrazowy sposób przedstawić małemu dziecku wszystko to, co czeka na niego za drzwiami prowadzącymi do tajemniczego ogrodu samodzielności.

*- Źródło: http://merlin.pl/Bede-przedszkolakiem_Regina-Dabrowska/browse/product/1,468891.html#fullinfo

 

 

pora-do-przedszkola-p-iext2709246od Autorki: “Pisanie tej książki zaczęło się od dramatycznych opowieści na spotkaniu zaprzyjaźnionych mam i tatusiów. Akurat wszystkie znajome dzieci wkraczały w wiek okołoprzedszkolny. Płacz, lęk, niepewność – jak wesprzeć kilkulatka, który nagle z bezpiecznego domowego świata przenosi się w rzeczywistość przedszkolnej sali? Nasze córeczki i nasi synkowie, pozostawieni sami sobie w nowym obcym otoczeniu, z nowymi obcymi ludźmi…

Obawy tego typu dotykają 2-latki (i młodsze dzieci) wędrujące do żłobka czy ‘klubu malucha’, 3-latki rozpoczynające przedszkolną przygodę i 4-, 5-latki potrzebujące potwierdzenia, że ich ‘małe-wielkie’ sprawy będą miały ‘dobre zakończenie.”

Źródło: http://www.empik.com/pora-do-przedszkola-sojka-anna,prod59670244,ksiazka-p

Różności na uroczystościNajwyższy czas, by szkolne apele, święta i zabawy przestały się kojarzyć z nudą, a pomieszczenia stały się kolorowe i radosne! Zgromadzono tu propozycje prac plastyczne i niebanalnych dekoracji – dzieci z przyjemnością wezmą udział w ich przygotowaniu!

Nauczyciele , przedszkolanki, pracownicy świetlic i opiekunowie kół plastycznych znajdą w poradniku inspirację do prowadzenia zajęć, a ciekawe i informacje o zwyczajach i tradycjach – narodowych i szkolnych – zachęcą najmłodszych do samodzielnego poszukiwania pomysłów. A więc – nożyczki w dłoń i do dzieła!

Źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/122911/roznosci-na-uroczystosci-przedszkolne-i-szkolne

w-przedszkolu-b-iext23116575“W przeszkolu” to duża książka obrazkowa specjalnie do oglądania, do szukania, do odkrywania i opowiadania.

Witamy w przedszkolu Dmuchawiec! Co możemy razem robić?

Możemy razem malować, czytać, jeść smakołyki na śniadanie, a na placyku zabaw świetnie się bawić.
Na każdej stronie książki znajdziecie Mię, Emmę, Selinę, Łukasza i Juliana. Bardzo się przyjaźnią. Miejcie oczy szeroko otwarte!
Źródło: http://www.empik.com/w-przedszkolu-wandrey-guido,p1080036848,ksiazka-p

Podziel się