OKS stracił pięć bramek i dwóch zawodników

W 4 kolejce opolskiej IV ligi OKS Olesno przegrał u siebie z LZS-em Piotrówka 0-5 i spadł na 13 miejsce.

LZS Piotrówka to spadkowicz z III ligi, w której występował aż cztery sezon. W dodatku zespół złożony jest głównie z obcokrajowców, których celem jest szybka promocja i gra w wyższych ligach.

OKS początkowo jednak nie grał źle i stwarzał sobie sytuacje. Już w 7 minucie postraszył Bartosz Kowalczyk, ale jego strzał został sparowany przez bramkarza, a Dariusz Gawlik, który tym razem grał od początku, dobijając, uderzył nad poprzeczką.

Później inicjatywę przejęli goście, którzy raz po raz nacierali na bramkę Jarosława Kościelnego. Ten uległ w 29 minucie po strzale Marcina Chuptysia. Trzy minuty później było już 0-2, kiedy przyjezdni krótko rozegrali rzut wolny, zakończony idealnym strzałem w okienko bramki.

OKS był w kiepskiej sytuacji, więc już w przerwie trener Łukasz Kabaszyn dokonał dwóch zmian. Za Dariusza Gawlika wszedł Kamil Jasina, a za Sebastiana Jaintę, Grzegorz Pietrzak.

W drugiej połowie, zanim oleśnianie wpadli w przepaść, okazje mieli Pietrzak i Kowalczyk, ale obaj strzelali niecelnie. Gra na dobre skończyła się w 69 minucie, kiedy Jarosław Kościelny sfaulował w sytuacji sam na sam z napastnikiem gości, za co otrzymał dwie kary: rzut karny i czerwoną kartkę.

Na boisko wszedł młody Dawid Bator, ale nie zdołał obronić “jedenastki”.

To nie wróżyło zbyt dobrze. OKS stracił kolejne dwie bramki, a w doliczonym czasie gry za niesportowe zachowanie z boiska usunięty został Bartosz Kowalczyk.

OKS Olesno- LZS Piotrówka 0-5 (0-2)