Kolizja z powodu rozlanego oleju

Kolizja z powodu rozlanego oleju

Blisko 6 godzin trwało usuwanie zanieczyszczenia jezdni olejem napędowym na drodze wojewódzkiej nr 487. W Skrońsku kierująca oplem 31-latka „dachowała” w przydrożnym rowie. Przyczyną zdarzenia była śliska nawierzchnia drogi.

We wtorek 26 sierpnia po godzinie 19.00 dyżurny oleskiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym w miejscowości Skrońsko. Jak ustalili funkcjonariusze kierująca oplem corsą 31-latka na łuku drogi wpadła w poślizg, straciła panowanie nad pojazdem i zjechała do przydrożnego rowu, gdzie pojazd wywrócił się na dach. Przyczyną poślizgu była zanieczyszczona olejem napędowym nawierzchnia jezdni.

Blisko 6 godzin droga z Olesna w kierunku Gorzowa Śląskiego była nieprzejezdna. Policjanci i strażacy z PSP w Oleśnie zabezpieczali miejsce zdarzenia i kierowali ruch pojazdów na objazdy. W tym czasie służby drogowe usuwały zanieczyszczenie na odcinku prawie 6 kilometrów, posypując jezdnię piaskiem.

Komisariat Policji w Praszce prowadzi czynności wyjaśniające w sprawie ustalenia sprawcy zanieczyszczenia jezdni olejem napędowym. Osoby posiadające jakiekolwiek informacje na temat tego zdarzenia, proszone są o kontakt z Komisariatem Policji w Praszce, osobiście lub telefonicznie pod numerem: 34 366 82 00, 04 lub 997, 112 lub z najbliższą jednostką Policji.

*- Informacja i zdjęcia KPP Olesno.

olej 2 olej3

Podziel się