Młodzież z narkotykami

Młodzież z narkotykami

Zarzuty posiadania narkotyków oraz ich wielokrotnego udzielania usłyszeli młodzi mężczyźni zatrzymani przez oleskich policjantów. 22 i 17- latek posiadali przy sobie blisko 20 gramów metaamfetaminy i 5 gramów marihuany. Muszą się teraz liczyć z karą nawet do 5 lat więzienia.

W czwartek 4 września funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Oleśnie zatrzymali do kontroli drogowej osobowe audi. Według ustaleń oleskich kryminalnych, osoby podróżujące samochodem, mogły przewozić środki odurzające.

W trakcie kontroli auta, policjanci znaleźli przy podróżujących woreczki ze skrystalizowaną substancją o masie 17,36 gramów oraz 5 gramów suszu roślinnego. Wstępne badania narkotesterem potwierdziły, że zabezpieczone przez funkcjonariuszy substancje to metaamfetamina i marihuana. Policjanci zabezpieczyli również elektroniczną wagę służącą do porcjowania narkotyków.

Mężczyźni zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Śledczy ustalili również, że wcześniej zatrzymani wielokrotnie, odpłatnie udzielali narkotyki innym osobom. 22 i 17-latek usłyszeli już zarzuty posiadania i wielokrotnego udzielania narkotyków, do których się przyznali.

Podejrzanym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

*- Informacja i zdjęcia: KPP Olesno.

narkotyki2 narkotyki3

Podziel się