Uczniowie oleskiego ZSZ zawodu uczyć się będą w Niemczech

Uczniowie oleskiego ZSZ zawodu uczyć się będą w Niemczech

Od niedzieli 21 września do piątku 10 października grupa 20 uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy w Oleśnie z klasy drugiej, trzeciej i czwartej wraz z opiekunem będzie brała udział w projekcie „Praktyka zagraniczna – lepszy start na rynku pracy“, który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

W ramach projektu uczniowie odbędą praktyki zawodowe w branży gastronomicznej (8 osób z klasy 4k technik kucharz i 2 osoby z klasy 2kh technik żywienia i usług gastronomicznych) oraz z branży budowlanej (10 osób z klasy 3bm technik budownictwa).

Trzytygodniowe praktyki będą się odbywały w ośrodku dokształcania zawodowego we Frankfurcie nad Odrą. Ośrodek tenor lat czterdziestych XX wieku zajmuje się kształceniem praktycznym uczniów w zawodach z branży budowlanej,  a od lat osiemdziesiątych także z branży gastronomicznej.

– Uczniowie będą mogli poznać profesjonalne warsztaty pracy z ich nowoczesnym wyposażeniem – mówi Joachim Rataj, koordynator projektu. – Będą nabywać nowe umiejętności zawodowe na profesjonalnie przygotowanych stanowiskach pracy oraz zweryfikują swoją wiedzę zawodową w warunkach europejskich. Będą mogli także rozwinąć umiejętność posługiwania się językiem niemieckim.

W czasie pobytu w Niemczech uczniowie będą zakwaterowani w internacie przy ośrodku.

W czasie wolnym przewidziane są wyjazdy do Berlina, Poczdamu, poznanie Frankfurtu i Słubic oraz ich okolic. Uczniowie będą mogli korzystać z bazy sportowo-rekreacyjnej ośrodka.

DSC00015 DSCF1142 DSCF1149

Podziel się