Olescy seniorzy na spotkaniu w Kotorzu Małym

Olescy seniorzy na spotkaniu w Kotorzu Małym

W poniedziałek 15 września odbyło się pierwsze spotkanie animatorów osób starszych wraz seniorami z województwa opolskiego. W spotkaniu uczestniczyło dziewięciu seniorów z Olesna.

Organizatorką spotkania była animatorka Maria Kula. Celem spotkania była integracja środowiska seniorów z różnych gmin województwa opolskiego.  Do grupy z Olesna, dołączyła również Teresa Noczyńska, animatorka z Jasienia ze swoją dziewięcioosobową ekipą.

– Integracja seniorów z obu gmin, można rzec zaczęła się w busie – mówi Barbara Morawiak, animatorka osób starszych przy Gminnym Ośrodku Wsparcia Dziennego w Oleśnie. – Na miejscu spotkania zastaliśmy ponad sto osób, seniorów wraz z animatorami. Spotkanie zaczęło się od odśpiewania toastu, ponieważ okazało się, że trzy seniorki mają urodziny.Następnie zaczęły się występy gospodarzy, potem gości. Było dużo śmiechu i zabawy w rytm muzyki, którą zapewniali dwaj panowie, grając na akordeonach. Było również ciasto i kawa,  a organizatorka zapewniła również ciepły posiłek. To spotkanie pokazało, jak bardzo seniorzy potrzebują kontaktów z innymi, że śmiech i zabawa są potrzebne bez względu na wiek.

Podziel się