I Regaty Koła Żeglarskiego w LO w Oleśnie

I Regaty Koła Żeglarskiego w LO w Oleśnie

W piątek 3 października grupa 22 uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Lotników Polskich w Oleśnie z opiekunami: Jarosławem Izydorczykiem, Marcinem Kurpielem, Mariuszem Jerką i Jerzym Jeziorowskim wyjechała nad Zatokę Pucką na regaty żeglarskie w klasie „Puck”.

W sobotę 4 października uczniowie uczestniczyli w Regatach Zamknięcia Sezonu o Puchar Przewodniczącego Rady Miasta Puck na łodziach typu „Puck”, w niedzielę 5 października w Regatach Małego Morza o Puchar Burmistrza Miasta Władysławowa.

– Po zakwaterowaniu w Harcerskim Ośrodku Morskim w Pucku przeprowadziliśmy czterogodzinny trening połączony z rejsem na Półwysep Helski – mówi Jarosław Izydroczyk, jeden z opiekunów. – W sobotnich regatach stawiły się aż 24 załogi. Uczniowie zdobywali pierwsze regatowe doświadczenia dzielnie walcząc z najlepszymi w tej klasie . Dwie nasze załogi w pojedynczych biegach wywalczyły wysokie 5 miejsce.

Najlepsze wyniki wśród uczniów I LO i Puchar Burmistrza Miasta Olesna zdobyła załoga w składzie: Aleksandra Chałupka, Bartosz Jeziorowski, Magdalena Skoczylas ze sternikiem Maciejem Jeziorowskim.

DSC_0220

II miejsce: Michalina Jarema, Paweł Wloczyk, Maciej Twardy ze sternikiem Julią Izydorczyk.

DSC_0217

III miejsce: Hanna Jerka, Maciej Mordal ze sternikiem Janem Biołym.

DSC_0212

IV miejsce: Darek Ryndak, Roksana Rzepka ze sternikiem Adamem Łysym i Maja Kałwak, Zuzanna Kałwak ze sternikiem Remigiuszem Wachowskim.

DSC_0213DSC_0215

– Na wiosnę zaplanowaliśmy rejs szkoleniowy po jeziorach mazurskich przygotowujący do regat na łodziach kabinowych – mówi Jarosław Izydorczyk. – Wyjazd na regaty był możliwy dzięki wsparciu burmistrza Olesna Sylwestra Lewickiego.

Podziel się