Oleśnianie w Arnsbergu

Oleśnianie w Arnsbergu

W dniach 24- 29.09.2014r. przedstawiciele organizacji pozarządowych działających na rzecz osób starszych i ich rodzin z Olesna, przebywali w Arnsbergu na zaproszenie Eriki Hahnwald.

Podczas pobytu uczestniczyliśmy w międzynarodowej konferencji poświęconej budowaniu pozytywnych relacji między pokoleniami oraz niesieniu pomocy osobom chorym na demencję – mówią uczestnicy wycieczki. – Zwiedziliśmy również mieszkania chronione, poznaliśmy zasady ich funkcjonowania. Niezwykle miłym zaskoczeniem był dla nas Dom Seniora, w którym mieszkańcy byli uśmiechnięci i szczęśliwi, mogli oni mieszkać razem ze swoimi pupilami – psem, kotem czy ptaszkiem.

Dodatkową atrakcją dla mieszkańców był przepiękny ogród otaczający dom oraz mini ZOO.

Zwiedzanie wzorcowych placówek oraz liczne spotkania, wymiana doświadczeń i przepiękne krajobrazy Arnsberga sprawiły, że był to niezwykły, pełen wspaniałych wrażeń czas.

– Wróciliśmy wzbogaceni o konkretną wiedzę dotyczącą pracy z seniorami, poznaliśmy działalność różnych środowisk na rzecz osób starszych i ich rodzin – mówią oleśnianie. – Serdecznie dziękujemy Pani Eryce Hahnwald za wspaniałe przyjęcie i Panu Burmistrzowi Sylwestrowi Lewickiemu za umożliwienie naszego wyjazdu.

Podziel się