Zapowiedź sportowego weekendu (11-12 października)

Zapowiedź sportowego weekendu (11-12 października)

Jak co tydzień zapowiadamy sportowe wydarzenia, które odbędą się na arenach w naszym powiecie.

Zapraszamy!

Tenis stołowy

III liga, 1 kolejka

OKS Olesno – Lew Głubczyce

Piątek 10.10.2014, godz. 18.00

Ruszają rozgrywki ligowe tenisa stołowego. Drużyna niezmiennie pod wodzą trenera Zdzisława Kleszcza zadebiutuje w rozgrywkach III ligowych meczem z Lwem Głubczyce.

Wszystkie mecze domowe tradycyjnie w gościnnej hali Publicznego Gimnazjum nr 1 w Oleśnie.

VI Grand Prix Gorzowa Śląskiego

VI Grand P

Siatkówka

III liga, 1 kolejka

Piast Iskra Pimat Gorzów Śląski – Jedynka Baborów

Sobota, 11.10.2014, godz. 17.00

Inauguracja siatkówki w opolskiej III lidze. Piast Iskra Pimat Gorzów Śląski, czyli mistrz poprzedniego sezonu, przeszedł rewolucję kadrową, ale zespół powinien być solidnie przygotowany do rozgrywek. Świadczy o tym chociażby zwycięstwo w turnieju w Głogówku, w którym gorzowianie zmierzyli się z ligowymi rywalami. Więcej o turnieju tutaj: http://ool24.pl/2014/10/06/gorzowianie-rozkreceni-sezonem/

To po wycofaniu Volleyball Team OKS COCON Olesno jedyna siatkarska drużyna w naszym powiecie, a Polska przecież siatkówką stoi.

W sobotę wszyscy do Gorzowa!

Piłka nożna

A klasa, 8 kolejka

Prosna Zdziechowice – Stobrawa Ligota Dolna

Sobota, 11.10.2014, godz. 15.00

Mecz tabelowych sąsiadów, którzy grają w myśl powiedzenia: “Odwróć tabelę, a będziemy na czele”. Prosna Zdziechowice musi jak najszybciej się obudzić i poszukać formy. Mecz u siebie ze Stobrawą Ligota Dolna musi mieć jeden koniec. Ten mecz wygrać trzeba! Trzy punkty więcej, zrobią wielką różnicę w tabeli.

LZS Uszyce – LZS Chocianowice

Niedziela, 12.10.2014, godz.15.00

Kolejny mecz sąsiadów. LZS Uszyce przegrał już trzeci mecz z rzędu i tym razem ma szansę na zakończenie złej passy. Goście notują słabszą formę, choć w ostatniej kolejce wygrali z Prosną Zdziechowice. Jeśli mielibyśmy obstawiać, dalibyśmy na 1.

Piast Gorzów Śląski – LZS Rudniki

Sobota, 11.10.2014, godz.15.00

Karty rozdawać będą gracze z Rudnik. W ich talii jest parę asów, co daje im dużą przewagę. Piast za to może zaskoczyć jokerem, co zapowiada ciekawe widowisko. Oczywiście w obu drużynach znalazłoby się parę jopków. Walka o awans jest bardzo emocjonująca i żadna z drużyn walczących o grę w wyższej lidze nie może pozwolić sobie na potknięcie. Gorzowianie po ostatnim walkowerze na pewną będą chcieli odrobić punkty, chyba, że to ich nowa taktyka.

LZS Bugaj Nowy – Motor Praszka

Niedziela, 12.10.2014,godz.15.00

Będzie to ciężki i ważny mecz. LZS Bugaj Nowy znany jest z waleczności, a walką potrafi wygrywać mecze. Póki co walki u nich jednak jak na lekarstwo, bo tylko raz zanotowali wygraną. Motor gra w kratkę, teraz wypada na to, że musi wygrać. Tabela już się dzieli na połowę. Na lepszych i gorszych. Motor Praszka może być łącznikiem albo spaść w przepaść.

B klasa, 8 kolejka

LZS Borki Wielkie – LZS Żytniów

Niedziela, 12.10.2014, godz.15.00

Po ostatniej, co najmniej, złej grze LZS Borki Wielkie odpadł z walki o awans. Teraz trzeba wszystko budować od nowa, a nie będzie to łatwe zadanie.  Na ich drodze stoi bowiem LZS Żytniów, z którym zawsze są trudne mecze. Gracze z Żytniowa notują bardzo dobry sezon. Z 15 punktami zajmują trzecie miejsce.  Żadna z drużyn nie może przegrać, zobaczymy, której będzie bardziej zależało.

LZS Radłów -LZS Bąków

Niedziela, 12.10.2014, godz.15.00

Oba zespoły dobijają nizin tabeli. Za nimi są tylko dwie ekipy. Zgadnijcie jakie… Obie drużyny solidarnie wysoko przegrały swoje ostatnie spotkania. Wychodzi na to, że solidarnie podzielą się punktami..

LKS Przedmość – LZS Wichrów

Niedziela, 12.10.2014, godz.15.00

Środek tabeli to pozycja, która jest odpowiednia do ich formy. Raz na wozie, raz pod wozem, Raz wracają z tarczą, raz na tarczy. Raz tak, drugi raz tak. Więcej szans mają tutaj goście, którzy przyjeżdżają do Przedmościa w roli faworyta.

LZS Wojciechów – Budowlani Strojec

Niedziela, 12.10.2014, godz. 15.00

Gracze z Wojciechowa to niespodzianka ligi. Można powiedzieć, że w końcu odpalili i już nie dla nich dno tabeli. Z sezonu na sezon prezentują coraz ciekawszą grę, a ich wyniki są coraz lepsze. Jeszcze z 20 lat i awans jak się patrzy. Mecz z Budowlanymi nie będzie łatwy, choć w tabeli dzieli ich sporo, to na boisku niewiele.

LZS Kościeliska – LZS Lasowice Wielkie

Niedziela, 12.10.2014, godz.15.00

LZS Lasowice Wielkie, zbierają baty. Kolejny mecz, w którym gospodarze mogą polepszyć dorobek bramkowy.

Albor Borki Małe – LZS Nasale

Niedziela, 12.05.2014, godz. 15.00

W końcu nadszedł ten mecz. Elektruzuje całą B klasę. Która z drużyn wygra? Która lepsza?  Ale spokojnie, spaść się z tej ligi już nie da, więc można podejść do spotkania całkiem spokojnie. Z doświadczenia jednak wiemy, że spokojnie to będzie, ale po meczu, gdy zawodnicy usiądą przy piwku, lub ośmiu…

LZS Radawie – Stobrawa Wachowice

Niedziela, 12.10.2014, godz.15.00

Kolejne ciężkie wyzwanie przed gospodarzami. Jeśli ma być awans, wygrać trzeba. W ostatniej kolejce odesłali LZS Borki Wielkie z kwitkiem, czy tym razem uda się to ze Stobrawą? Wątpimy. Ten mecz, nie licząc wielkiego wydarzenia w Borkach Małych, zapowiada się najciekawiej ze wszystkich. Stobrawa również ma aspiracje na najwyższą lokatę.

Podziel się