Przedsezonowy turniej siatkarek

Przedsezonowy turniej siatkarek

W sobotę 11 października w sali Publicznego Gimnazjum nr 1 w Oleśnie odbył się przedsezonowy turniej kadetek w siatkówce. Uczestniczyły cztery zespoły: Sparta Paczków, M-GOKiS Praszka, OKS Olesno i APS Opole.

Mecze niezależnie od wyniku trwały dwa sety. Pierwszy mecz sezonu rozegrały drużyny z Olesna i Praszki. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1. W drugim meczu spotkały się zespoły Opola i Paczkowa, spotkanie rozstrzygnęły na swoją korzyść opolanki 2:0. W następnej kolejności dziewczęta z Paczkowa zagrały z rówieśniczkami z Olesna. Mecz zakończył się ponownie wynikiem 1:1.

W spotkaniu siatkarek z Praszki i z Opola rezultatem końcowym był wynik 1:1. W kolejnym spotkaniu nic się nie zmieniło po jednym zwycięskim secie zainkasowały zespoły z Praszki i Paczkowa. W ostatnim meczu OKS pokonał 2:0 APS Opole.

– Pojedynki były zacięte przez cały turniej, dość powiedzieć, że cała impreza rozpoczęła się o godzinie dziesiątej, a zakończyła o szesnastej – mówi Robert Morawski, trener OKS-u. – OKS Olesno odnotował bardzo dobry występ, nie ustrzegając się jednak drobnych błędów. Turniej miał dla wszystkich występujących zespołów niebagatelne znaczenie, gdyż był pierwszym, które te zespoły rozegrały w tym roku szkolnym. Goście uznali to spotkanie za bardzo dobry pomysł, jak również wyrazili ogromny podziw za organizację i obsługę turnieju. Każdy z zespołów został obdarowany skromnymi słodkościami. Ze szkoleniowego punktu widzenia rozegranie jak największej ilości meczów przed sezonem jest najlepszym rozwiązaniem, gdyż dziewczęta nabierają doświadczenia i obycia, co jest niezbędne do osiągania jak najlepszych rezultatów.

OKS Olesno: Julia Szydło (kapitan), Zuzanna Sykulska, Paulina Czyrny, Agata Wąsik, Zuzanna Suder, Weronika Kłosińska, Aleksandra Sobczak, Barbara Bartela, Julia Adamczyk, Monika Bednarska, Małgorzata Biernacka, Patrycja Wąsik, Agnieszka Kalemba. Trener Robert Morawski.

M-GOKiS Praszka: Marzena Porębska, Anita Majchrowska, Michalina Jarema, Dominika Krupa, Sandra Szymczykiewicz, Marta Boczkowska, Zuzanna Feliks, Magdalena Łapucha, Martyna Wonchała, Weronika Hofman, Ala Świerczyńska. Trener Bogdan Pawlak.

Podziel się