Biała Laska 2014

Biała Laska 2014

W środę 15 października w restauracji “Na kamieniu” w Borkach Małych obchodzono Międzynarodowy Dzień Białej Laski, czyli święto niewidomych i niedowidzących. 

W imprezie uczestniczyło 25 osób z powiatu oleskiego.

Biała Laska jest okazją, żeby spotkać się i porozmawiać, między innymi o problemach, które nas dotykają – mówi Adrian Dragon, prezes oleskiego Koła Polskiego Związku Niewidomych. – Naszym największym utrapieniem są nieoznakowane schody, które występują praktycznie wszędzie. Piszemy wiele pism do różnych instytucji, z prośbą o poprawę sytuacji. Najczęściej pozostają bez odzewu, ale jest kilka chlubnych wyjątków. Po naszych namowach schody zostały oznakowane żółtymi liniami w Urzędzie Skarbowym, Banku Śląskim i PKO Banku Polskim w Oleśnie.

Po uroczystym obiedzie i kawie, nadszedł czas na pamiątkowe zdjęcie, a później na wysłuchanie koncertu zespołu ludowego “Oleska Ferajna”.

Podczas imprezy wykład mieli również policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnie, którzy mówili między innymi jak nie dać się oszukać przed wyłudzaniem pieniędzy metodą “na wnuczka”, czy “gazownika”. Opowiedzieli również o bezpieczeństwie w ruchu drogowym czy o akcji “Bezpieczny senior – bezpieczny pieszy”.

IMG_9804 IMG_9817

Podziel się