Policjanci z Praszki zatrzymali oszusta internetowego

Policjanci z Praszki zatrzymali oszusta internetowego

Policjanci z Praszki i Opola zatrzymali 26-latka podejrzanego o internetowe oszustwa. Mężczyzna wystawiał na popularnym portalu aukcyjnym telefony komórkowe. Klienci nigdy nie otrzymywali towaru, za który zapłacili. Zatrzymany mężczyzna oszukał kupujących na blisko 3 000 złotych. 

7 października policjanci z Praszki zostali powiadomieni o oszustwie, do jakiego doszło przy zakupie telefonu komórkowego na jednym z internetowych portali aukcyjnych. Sprawę zgłosił pokrzywdzony 18-latek, który w przesyłce doręczonej przez firmę kurierską nie otrzymał smartfona, za który wcześniej zapłacił. Sprawą zajęli się kryminalni z Praszki.

Śledczy nawiązali współpracę z Inspektorem ds. Bezpieczeństwa firmy kurierskiej. Dzięki zaangażowaniu pracowników firmy, policjanci ustalili podejrzanego o oszustwa mężczyznę. 10 października w Opolu funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Praszce oraz Komendy Miejskiej Policji w Opolu zatrzymali 26-letniego mieszkańca miasta.

Policjanci pracujący nad sprawą ustalili, że 26-latek podszywał się pod inne osoby i z fikcyjnych kont internetowych oferował do sprzedaży urządzenia elektroniczne. Klienci nigdy nie otrzymywali przedmiotów, za które zapłacili. W paczki wkładali przedmioty, które miały imitować miedzy innymi telefony komórkowe i smartfony.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty oszustw. Straty, jakie spowodował sięgają blisko 3 000 złotych. Według śledczych sprawa może mieć charakter rozwojowy. Może mu teraz grozić nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

*- Informacja i zdjęcie: KPP Olesno.

Podziel się