Spotkanie autorskie z Ireną Matuszkiewicz w Oleskiej Bibliotece Publicznej

Spotkanie autorskie z Ireną Matuszkiewicz w Oleskiej Bibliotece Publicznej

We wtorek 14 października w Oleskiej Bibliotece Publicznej odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki z cyklu „Spotkania z autorem”. Gościem spotkania była Irena Matuszkiewicz.

Irena Matuszkiewicz to z wykształcenia filolog, przez wiele lat dziennikarka, obecnie popularna autorka książek obyczajowych i kryminalnych. Debiutowała “Agencją Złamanych Serc” w 2000 r. Następnie wydała: “Gry nie tylko miłosne”, “Dziewczyny do wynajęcia”, “Salonowe życie”, “Przeklęte, zaklęte”, “Seryjny narzeczony”, “Nie zabijać pająków”, “Czarna wdowa atakuje”, “Przebudzenie”, “Ostatni sprawiedliwy”, “Szepty”.

W październiku ukazała się “Przerwana podróż”, która jest 16 książką pisarki.

Irena Matuszkiewicz chętnie opowiadała o swoich książkach, o konstruowaniu fabuły, bohaterach i ich życiowych pierwowzorach. Wyczerpująco mówiła o swym warsztacie pisarskim, o współpracy z wydawnictwem publikującym jej książki. Autorka podzieliła się też ze zgromadzonymi przemyśleniami na temat literatury, również tej współczesnej.

Chętnie też opowiadała o swoim prywatnym życiu. Niecierpliwych czytelników zapewniła, że już ma pomysł i zamówienie wydawnictwa na kolejną powieść, której premiera planowana jest w maju przyszłego roku.

Po spotkaniu można było otrzymać autograf pisarki.

Podziel się