Zwycięstwo jest, ale problemów przybyło

Po dwóch bramkach Sebastiana Jainty OKS Olesno pokonał na wyjeździe Porawie Większyce 2-1.

OKS przeżywa poważny kryzys. Na treningach frekwencja niska, kadra wąska, a do tego panuje minorowa atmosfera. Piłkarze nadal potrafią jednak grać w piłkę.

Dziewiąte Porawie Większyce, czyli beniaminek IV ligi nie dał rady postawić się zrujnowanej oleskiej drużynie.

– Byliśmy zespołem zdecydowanie lepszym – ocenia Andrzej Świerc, trener OKS-u. – Gdybyśmy byli skuteczniejsi, moglibyśmy wygrać dużo wyżej.

Miejscowi od 17 minuty grali w dziesiątkę, bowiem ich obrońca ratował się faulem, zatrzymując Adriana Brzenskę, który wychodził na pozycje sam na sam z bramkarzem. Minutę później przegrywali już 0-1 po indywidualnym popisie Sebastiana Jainty. Porawie wyrównało w doliczonym czasie gry pierwszej połowy, zdobywając bramkę z rzutu wolnego. W końcówce meczu w polu karnym faulowany był Sebastian Jainta, który sam postanowił zemścić się na rywalach i pewnie wykonał rzut karny.

Trzy punkty zdobyte w Większycach zostały przepłacone kontuzją Arkadiusza Świerca, lidera systematycznie rozsypującej się oleskiej defensywy. Jego kontuzja jest poważna, dlatego w rundzie jesiennej już nie zagra. W jego miejscu od 16 minuty grał Łukasz Romanowski, czyli typowy napastnik, ale OKS w tej chwili został bez środkowego obrońcy.

W tej chwili na liście zawodników kontuzjowanych znajdują się: Mateusz Pawelec, Chidi Obaka, Bartosz Kowalczyk, Arkadiusz Świerc, Mateusz Jeziorowski, Marcin Piątek i Damian Kardasiński.

W meczu w Większycach czwartą żółtą kartkę w sezonie otrzymał Kamil Jasina, dlatego będzie pauzował w kolejnym spotkaniu.

– Prochu się nie wymyśli. Trzeba grać takim składem, jaki mam do dyspozycji – mówi trener Andrzej Świerc, który zastąpił Łukasza Kabaszyna w jedenastej kolejce i prowadzi obecnie drużynę seniorów i juniorów. – Musimy dotrwać do zimy i na nowo skompletować drużynę. Na razie szansę gry będą dostawali juniorzy, bo innej możliwości nie ma.

W sobotnim meczu w Większycach grało trzech juniorów (Wojciech Górski, Michał Flank i Thomas Skowronek). OKS zajmuje przedostatnie, siedemnaste miejsce w tabeli, ale do miejsca dziewiątego brakuje mu jedynie sześciu punktów. Do końca rundy zostało pięć spotkań. Pozostaje mieć nadzieję, że OKS będzie punktował i liczyć, że żaden z zawodników nie dozna już kontuzji.