Olescy tenisiści znów wypunktowali rywala

Olescy tenisiści znów wypunktowali rywala

Cztery gry indywidualne, cztery wygrane i praktycznie po meczu. Taki był scenariusz spotkania OKS-u Olesno, który w środę 22 października podejmował u siebie Odrę Kąty Opolskie. Choć wynik końcowy to 7:3, to o punkty było bardzo ciężko.

Mecz rozpoczął się czterema grami indywidualnymi i to OKS Olesno lepiej rozstawił zawodników do poszczególnych pojedynków, bowiem zainkasowali komplet wygranych.

Pierwsze spotkania, czyli Krzesimir Kleszcz przeciwko Andrzejowi Polok i Artur Badura z Krzysztofem Kondziela to dość łatwo zdobyte punkty. Zawodnicy Zdzisława Kleszcza wyszli bardziej skoncentrowani, co dało im przewagę.

Ciekawie zapowiadał się trzeci pojedynek, kiedy na przeciwko siebie stanęli Jakub Cyndera i Piotr Staniszewski.

Kuba w ostatnim meczu był rozkojarzony i obawiałem się trochę o jego postawę – mówi Zdzisław Kleszcz, trener OKS-u. – Po pierwszym pojedynku jednak wiedziałem, że wrócił do formy, bo w świetnym stylu pokonał mocnego Piotra Staniszewskiego. Był to bardzo ważny pojedynek, który udało nam się wygrać.

Cyndera, który grał mądrze, zwyciężył 3:0. Świetny serw i nie dawanie sposobności do ataków dla Piotra Staniszewskiego dały oleśnianinowi zwycięstwo. Poszło szybko, gładko i przyjemnie.

Gdy z Piotrem Staniszewskim zagra się w myśl “wymiany ognia” można różnie skończyć. I tak w deblu z Kałużą pokonali parę Badura/Cyndera. Również w walce z Krzesimirem Kleszcz tym razem on okazał się lepszy.

Drugi debel to już wygrana oleśnian. Choć stosunkiem 3:2 to z przebiegu meczu para Kleszcz/Głąb byli stroną dominującą, a chwilowe braki koncentracji sprawiały, że oddawali sety duetowi Polok/Kondziela.

Po meczach deblowych OKS wygrywał już 5:1 i wystarczyła im jedna wygrana do sukcesu. Ten ostatni punkt dołożył Artur Badura, który po ciężkim boju o każdy punkt wygrał 3:2 z Dawidem Kałuża. Była to pasjonująca walka dwóch godnych siebie rywali. Ten pierwszy mógł zakończyć mecz w IV secie, lecz nie dał rady zdobyć decydującego punktu. I tak z 13:12 stało się 13:15 i 2:2 w spotkaniu.

V set to już lepsza postawa gospodarza, który przesądził o wygranej OKS-u

– Jestem zadowolony z drużyny – kontynuuje Zdzisław Kleszcz, trener OKS-u.-  Wszyscy zawodnicy punktowali, a walki deblowe wyglądały lepiej niż ostatnio. Odra Kąty Opolskie był ciężkim przeciwnikiem i cieszą punkty. Wynik końcowy nie odzwierciedla przebiegu meczu, który był wyrównany.

Tenis stołowy

III Liga, 3 kolejka, 22.10.2014

OKS Olesno – Odra Kąty Opolskie 7:3

OKS Olesno: Krzesimir Kleszcz, Artur Badura, Jakub Cyndera, Adrian Głąb, Remigiusz Wachowski. Trener: Zdzisław Kleszcz.

Michał Krzyminski

 

Podziel się